kpb

Moje wspaniałe życie

tytuł oryginalny: Moje wspaniałe życie

reżyseria: Łukasz Grzegorzek
aktorzy: Agata Buzek, Jacek Braciak, Adam Woronowicz

czas trwania: 100 min.
produkcja: Polska 2021
premiera: 2021-10-29
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles

Złote Lwy 2021 - wygrana: Nagroda indywidualna - Najlepszy reżyser (Łukasz Grzegorzek)
Złote Lwy 2021 - nominacja: Udział w konkursie głównym (Łukasz Grzegorzek)
MFF Nowe Horyzonty 2021: OPPO Pokazy galowe - Udział w sekcji (Łukasz Grzegorzek)

 

Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna (Agata Buzek), bohaterka komedii obyczajowej Łukasza Grzegorzka (Kamper, Córka trenera). Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego „Jo” prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie „wspaniałe”.


Ciepły, a zarazem dowcipny i brawurowy film Grzegorzka jest historią kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy? W nakreślonej z empatią i fenomenalnie zagranej przez Agatę Buzek postaci przejrzy się mnóstwo kobiet, które złożyły kawałek siebie na ołtarzu cudzych oczekiwań. Bohaterka Mojego wspaniałego życia nie czuje się jednak ofiarą: ryzykuje, popełnia błędy i tańczy do upadłego.


O sile filmu decyduje nie tylko charyzma „Jo”, ale także fantastyczny aktorski trójkąt, którego dynamika zmienia się na naszych oczach. Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz sprawiają, że nie ma w Moim wspaniałym życiu postaci, za którą nie trzymalibyśmy kciuków. Do współpracy przy projekcie zaproszone zostały też trzy wyjątkowe muzyczne osobowości: na ekranie zobaczymy legendarnego czeskiego barda, Jaromira Nohavicę, muzykę do filmu skomponował Piotr Emade Waglewski, a promującą film piosenkę 5 minut łez wykonuje Ralph Kaminski.


Rozgrywający się w prowincjonalnej, malowniczej Nysie film przypomina, że prawdziwe życie nie jest gdzie indziej, tylko wszędzie tam, gdzie próbujemy być szczęśliwi na własnych warunkach.

 

| A caring daughter, a laid back mother, a popular teacher, a wife with whom you can steal horses - Joanna - performs perfectly in each of these roles. And in none of them for a long time I do not feel like myself. That is why he leads a double life, he has a secret that he does not share with anyone. Because if anyone found out, it would be the end of everything that seems so "wonderful" in her world. It's the story of a woman who doesn't want to be a good girl anymore. But is her courage enough to rebel, shake up the marriage, lose her reputation, and pursue what she really cares about?

 

Prezentowany w ramach Moje wspaniałe życie - premiera z udziałem twórców.

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

  • Poniedziałek
    25 października Monday October 25