kpb

Mała mama

tytuł oryginalny: Petite maman

reżyseria: Céline Sciamma
aktorzy: Joséphine Sanz, Gabrielle Sanz, Nina Meurisse

czas trwania: 72 min.
produkcja: Francja 2021
język: francuski
napisy: polskie, angielskie
in French with Polish and English subtitles
info: Conrad Festival 2021

MFF w San Sebastian 2021: Nagroda publiczności
MFF w Toronto 2021: Udział w sekcji “Prezentacje specjalne”
MFF w Berlinie 2021: Udział w konkursie głównym
MFF Nowe Horyzonty 2021: OPPO Pokazy galowe - Udział w sekcji


Jeden z najgłośniejszych filmów tegorocznego Berlinale. Po udanej wycieczce w rewiry kina kostiumowego (Portret kobiety w ogniu - film dostępny na
e-kinopodbaranami.pl) Céline Sciamma powraca do korzeni. W Małej mamie francuska reżyserka eksploruje bogate życie wewnętrzne dziecięcej bohaterki. Ośmioletnią Nelly poznajemy w momencie, gdy dziewczynka dowiaduje się o śmierci swojej babci. Nie tylko przeżywa własną żałobę, lecz także przygląda się silnym emocjom targającym całą rodziną. W postawie Nelly zaskakująca dojrzałość łączy się z dziecięcą wiarą w potęgę wyobraźni. To właśnie dzięki niej na drodze dziewczynki staje w pewnym momencie rówieśniczka, która wydaje się łudząco podobna do jej matki. Sciamma przygląda się temu niecodziennemu spotkaniu z zaciekawieniem i czułością, która nadaje filmowi uniwersalność i wzbogaca go o wymiar terapeutyczny. Mała mama to bowiem nic innego, jak spełniona fantazja o zaprzyjaźnieniu się z własnym rodzicem.
Opis MFF Nowe Horyzonty

 

| Nelly has just lost her grandmother and is helping her parents clean out her mother's childhood home. She explores the house and the surrounding woods. One day she meets a girl her same age building a treehouse.

 

Prezentowany w ramach Conrad Festival 2021.

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

  • Niedziela
    24 października Sunday October 24