kpb

Dojrzałe kino: Dwa Rembrandty w ogrodzie + Millhaven

Jak co tydzień, i w najbliższą środę Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. 9 marca zapraszamy na zabawną komedię dokumentalną o poszukiwaniu rodzinnego skarbu i muzyczny horror animowany.

UWAGA: Seans wyjątkowo o godz. 12.00!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilet na seans: tylko 11 zł.


środa, 9 marca 2011, godz. 12.00

DWA REMBRANDTY W OGRODZIE | DWA REMBRANDTY W OGRODZIE
reż. Jerzy Śladkowski, Polska/Niemcy 2009, 79'

- oraz:
MILLHAVEN | MILLHAVEN
reż. Bartek Kulas, Polska 2010, 7'

Sensacyjna komedia dokumentalna Jerzego Śladkowskiego + obsypany nagrodami animowany horror muzyczny Bartka Kulasa Millhaven na jednym pokazie!

Oba filmy miały swoją światową premierę podczas 50. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, dodatkowo dokument Jerzego Śladkowskiego otwierał jubileuszową edycję imprezy.

Dwa Rembrandty w ogrodzie to polsko-​niemiecka koprodukcja wyreżyserowana przez mieszkającego w Szwecji mistrza dokumentu Jerzego Śladowskiego.

Dwa Rembrandty w ogrodzie to wybuchowa mieszanka gatunkowa w porywającej historii rodzinnej. Film opowiada o potomkach żydowskiej rodziny zamieszkującej przed wojną w okazałej kamienicy przy ulicy Gdańskiej w Łodzi. Przyjeżdżają oni do rodzinnego miasta w poszukiwaniu kosztowności rzekomo zakopanych pod domem przez seniora rodu tuż przed jego ucieczką. Niestety, obecnie rodzinna kamienica jest budynkiem wojskowym. Czy bohaterowie w poszukiwaniu rodzinnego skarbu będą musieli stawić czoła polskiej armii?

Przed każdą projekcją kinową dokumentu Śladkowskiego będzie wyświetlany krótki animowany horror muzyczny pt. Millhaven Bartka Kulasa, dla którego inspiracją i osią narracyjną stała się psychodeliczna ballada The Curse of Millhaven Nicka Cave’a, tutaj w hipnotyzującym wykonaniu Katarzyny Groniec. Animowana perełka przedstawia makabryczną, momentami surrealistyczną historię piętnastoletniej Loretty, którą szarość życia w prowincjonalnym i bezbarwnym miasteczku zainspirowała do morderczego tańca. W końcu, jak niewinnie wyśpiewuje sama bohaterka: „Nie znasz dnia ani godziny...”.

Oba filmy będą dystrybuowane przez Krakowską Fundację Filmową, która jako dystrybutor zadebiutowała kilka lat temu popularnymi Opowieściami cygańskiego taboru w reżyserii Jasmine Dellal.

Oficjalna strona: www.dwarembrandty.pl

Dwa Rembrandty w ogrodzie:Millhaven:
Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum