kpb

Dojrzałe kino - SędziaW środę, 22 października o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na film Sędzia z wyjątkową rolą Roberta Downeya Jr.

Dojrzałe Kino jest cotygodniowym cyklem filmowym skierowanym do dojrzałych widzów. Kino Pod Baranami wraz z redaktor Marią Malatyńską w każdą środę zachęca seniorów do oglądnięcia wybranej premiery kinowej, wysłuchania ciekawej prelekcji i wzięcia udziału w dyskusji na temat obejrzanego filmu. W cenę biletu wliczony jest także drobny poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 22 października 2014, godz. 11.00 


SĘDZIA | THE JUDGE
reż. David Dobkin, USA 2014, 141' 

MFF w Toronto 2014: światowa premiera

Dramat Davida Dobkina (Polowanie na druhny) z dwukrotnie nominowanym do Oscara Robertem Downeyem Jr. (Chaplin, Jaja w tropikach, seria Iron Man), zdobywcą Oscara Robertem Duvallem (Pod czułą kontrolą, Szalone serce) oraz nominowaną do Oscara Verą Farmigą (W chmurach, Infiltracja) w rolach głównych.

Robert Downey Jr. wciela się w postać Hanka Palmera, adwokata z wielkiego miasta, który powraca w rodzinne strony. Na miejscu dowiaduje się, że jego owdowiały ojciec, sędzia (Duvall), jest podejrzany o popełnienie morderstwa. Hank postanawia dotrzeć do prawdy, a w trakcie swoich poszukiwań odnawia relacje z rodziną, z którą stracił kontakt wiele lat wcześniej.

Autorem zdjęć filmu jest Janusz Kamiński (Szeregowiec Ryan, Lincoln), a muzykę skomponował dwunastokrotnie nominowany do Oscara Thomas Newman (Ratując pana Banksa).

zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
          
Bookmark and Share

archiwum