kpb

SMAK czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina - INAUGURACJA: Mama

SMAK czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
- INAUGURACJA: Mama (reż. Xavier Dolan)


sobota, 18 października 2014, godz. 10.00


Kino Pod Baranami zaprasza na pierwsze spotkanie nowego cyklu skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina, zainauguruje seans filmu Mama w reżyserii Xaviera Dolana, kanadyjskiego złotego dziecka kina, twórcy kultowych Wyśnionych miłości i Toma.Pokaz odbędzie się w sobotę, 18 października, o godz. 10.00. Bilety dla uczniów w TYLKO 10 zł!

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - porozmawiać.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywać się będą raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedzi wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a zakończy ciekawa wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynować będą ich uczestnicy.


BILETY dla uczniów: TYLKO 10 zł


O FILMIE:

MAMA | MAMA
reż. Xavier Dolan, Kanada 2014, 140’


MFF w Cannes 2014: Nagroda Jury
MFF w Sydney 2014, MFF w Karlowych Warach 2014, MFF w Melbourne 2014, Londyński Festiwal Filmowy 2014, MFF w Toronto 2014


Rewelacja festiwalu w Cannes. Jedna z najbardziej oczekiwanych premier tej jesieni.

Owdowiała kobieta wychowuje samotnie agresywnego syna. Chłopak ma piętnaście lat i cierpi na ADHD. Wspólnie próbują związać koniec z końcem i stawić czoła problemom. Nieoczekiwanie w ich życiu pojawia się Kyla, tajemnicza sąsiadka mieszkająca po drugiej stronie drogi. Dziewczyna sprawia, że w życiu matki i syna znów pojawia się nadzieja na lepszą przyszłość.

Rewelacyjne kino.
Michał Walkiewicz, Filmweb

Filmowa kula emocji, film zrealizowany z typowo dolanowskim rozmachem, wysublimowaniem i dbałością o szczegóły, który dosłownie wyrywa widza z krzesła.

Anna Tatarska, Stopklatka

Genialna psychodrama, realizacyjny kunszt, a przede wszystkim kino zanurzone w popkulturze, którą reżyser genialnie przekuwa w sztukę i z której potrafi wydobyć coś zadziwiającego, czystego i autentycznego.
Paweł Felis, Gazeta Wyborcza

Film kipi energią na wzór swoich bohaterów. Dolan jak zwykle sięga po środki rodem z wideoklipów, co nie przeszkadza mu jednak stworzyć przejmującej, psychologicznie pogłębionej opowieści.

Ewa Szponar, Onet
Bookmark and Share

archiwum