kpb

Dojrzałe Kino: Pomiędzy słowami

środa, 28 lutego 2018, godz. 11.00  

 

  

 

W środę, 28 lutego, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz filmu Pomiędzy słowami w reżyserii Urszuli Antoniak z udziałem Jakuba Gierszała, Andrzeja Chyry i Justyny Wasilewskiej.

Pomiędzy słowami to opowieść o mieszkającym w Berlinie młodym mężczyźnie, odnoszącym sukcesy w prawniczej korporacji. Właściwie niczym nie różniłby się od swoich sąsiadów i współpracowników gdyby nie to, że tak naprawdę jest Polakiem. Kiedy któregoś dnia z wizytą z Polski przyjeżdża jego ojciec, główny bohater musi skonfrontować się z przeszłością i zweryfikować poglądy dotyczące swojej tożsamości. 

Urszula Antoniak (Nic osobistego, Code Blue), która od 25 lat mieszka w Holandii, dotyka jednego z najbardziej palących problemów współczesności, zgłębiając jego humanistyczny aspekt. Reżyserka pokazuje człowieka, który wyjechał, bo chciał i mógł. Jednocześnie zadaje pytania dotyczące postaci i tożsamości, które ludzie tworzą na potrzeby społeczności, w której starają się zyskać akceptację. W rolach głównych wystąpili nagrodzony na zeszłorocznym festiwalu w Gdyni Jakub Gierszał i Andrzej Chyra. Film zaprezentowano m.in. na festiwalu filmowym w San Sebastián, a na Warszawskim Festiwalu Filmowym przyznano mu Nagrodę Jury Ekumenicznego.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:   

POMIĘDZY SŁOWAMI | POMIĘDZY SŁOWAMI
reż. Urszula Antoniak, Holandia/Niemcy/Polska 2017, 85'

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: najlepsze zdjęcia (Lennert Hillege), najlepszy dźwięk (Mirosław Makowski), Złoty Kangur - nagroda australijskich dystrybutorów filmowych (Jakub Gierszał)
Warszawski Festiwal Filmowy 2017: konkurs główny, Nagroda Jury Ekumenicznego (Urszula Antoniak)
MFF w San Sebastián 2017: konkurs główny

Michael (Jakub Gierszał) ma 28 lat. Jest Polakiem, prawnikiem, który biegle mówi po niemiecku, mieszka i pracuje w Berlinie. Berlin oferuje mu różnorodność, przyszłość, sukces. Michael świadomie staje się częścią wielokulturowej metropolii, a zerwanie więzów z Polską postrzega jako szansę na to, by odnaleźć i ukształtować samego siebie. Pewnego dnia poznaje swojego ojca (Andrzej Chyra), którego nigdy wcześniej nie widział i spędza z nim weekend. Te kilka dni stanie się dla Michaela podróżą w poszukiwaniu siebie.

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

 

PARTNERZY:

  
       

 

     

 
       

  

Bookmark and Share

archiwum