kpb

Na plaży Chesil - pokaz przedpremierowy (MOS)

NA PLAŻY CHESIL (reż. Dominic Cooke)
- pokaz przedpremierowy

piątek, 6 lipca 2018, godz. 20.45
Małopolski Ogród Sztuki
 

 

 

W piątek, 6 lipca, zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na przedpremierowy pokaz filmu Na plaży Chesil - opowieści o miłości pomimo różnic dzielących kochanków. Na ekranie Saoirse Ronan i Billy Howle.

 

Pełnometrażowy debiut uznanego reżysera teatralnego Dominika Cooke'a, z zachwycającymi zdjęciami wybitnego brytyjskiego operatora Seana Bobbita (Zniewolony. 12 Years a Slave, Wstyd). W rolach głównych wystąpili trzykrotnie nominowana do Oscara Saoirse Ronan (Lady Bird) oraz wschodząca gwiazda brytyjskiego kina, Billy Howle (Dunkierka).

 

Na plaży Chesil to zmysłowy romans oparty na powieści Iana McEwana, laureata Nagrody Bookera i jednego z najczęściej ekranizowanych współczesnych pisarzy, który tym razem sam zaadaptował powieść na scenariusz. Autor powraca ze swoim dziełem na wielki ekran po nagrodzonej Oscarem i nominowanej aż w siedmiu kategoriach Pokucie z Keirą Knightley. To właśnie Pokuta przyniosła trzynastoletniej wówczas Saoirse Ronan pierwszą nominację do Oscara.

 

Polska premiera: 13 lipca 2018 roku.

 

Pokaz odbędzie się w programowanej przez Kino Pod Baranami sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

* Zakup biletów w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online. 

 

O FILMIE:

NA PLAŻY CHESIL | ON CHESIL BEACH
reż. Dominic Cooke, Wielka Brytania 2018, 105'

MFF w Toronto 2017: Prezentacje specjalne

Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence i Edward pochodzą z zupełnie różnych światów. Ona jest córką biznesmena i utalentowaną skrzypaczką, on studentem historii skorym do nagłych wybuchów gniewu. Nie może doczekać się rozkoszy pierwszej wspólnej nocy, podczas gdy Florence jest pełna obaw, a myśl o małżeńskim rytuale wzbudza w niej na przemian odrazę i lęk. Ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której już nic nie będzie takie samo.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum