kpb

Pokaz premierowy - Lekcje pana Kuki

Uroczysta premiera LEKCJI PANA KUKI w Kinie Pod Baranami! 

W poniedziałek, 17 listopada, o godz. 19.15 odbędzie się w Kinie Pod Baranami premiera filmu LEKCJE PANA KUKI z udziałem Twórców.

Zapraszamy!


Patron premiery:

Konsulat Generalny Republiki Austrii w Krakowie


Partner:

Pijalnie Czekolady WEDELLEKCJE PANA KUKI | LEKCJE PANA KUKI
reż. Dariusz Gajewski, Polska/Austria 2008, 93'

Adaptacja bestsellerowej powieści Radka Knappa. Najnowszy film Dariusza Gajewskiego, pierwszy od czasu Warszawy z 2003 roku, nagrodzonej Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni.

Waldemar (Łukasz Garlicki) nigdy jeszcze nie był za granicą. Postanawia to zmienić w czasie wakacji. Pomocy w zorganizowaniu wyjazdu szuka u pana Kuki (Andrzej Grabowski) - dawnego znajomego rodziców. To za jego namową za cel swojej wędrówki wybiera Wiedeń. Jednak już na miejscu wskazówki Kuki okazują się cokolwiek mylące, a jego wizja zagranicy mocno wyidealizowana. Waldemar dostaje twardą szkołę życia na obczyźnie.

Każdy pierwszy raz jest trudny. Tymczasem na Waldemara czeka cała seria pierwszych razów. Pierwszy wyjazd za granicę. Pierwsza dziewczyna. Pierwsza praca. Pierwsza kradzież. Pierwszy skok na bank... Te wakacje zmienią go na zawsze.

W głównej roli występuje Łukasz Garlicki, znany także z roli w filmie Warszawa. Ponadto występują Andrzej Grabowski (Jak żyć?, Senność), Nadia Cameron-Blakey (Batman - Początek, Mroczny rycerz) i August Diehl (Dziewiąty dzień, Fałszerze), którego niemiecka edycja Gali obwołała “najważniejszym współczesnym aktorem niemieckim”.

Po przeczytaniu Lekcji Pana Kuki natychmiast wiedziałem, że chcę sfilmować tę historię. (...) Do 1989 roku żyliśmy w Polsce w zamknięciu - nie mogliśmy swobodnie wyjeżdżać za granicę i to wytworzyło w nas poczucie oddzielenia od reszty świata. Kiedy otworzyły się granice, gorączkowo podróżując, zaczęliśmy od nowa poznawać świat, który narodził się w naszych głowach na nowo. To również moje osobiste doświadczenie z lat 90. I to jest główny temat powieści “Lekcje Pana Kuki”. Pewnie dlatego mam wrażenie, że mógłbym napisać podobną książkę, gdybym potrafił pisać tak zajmująco jak Radek.

Oficjalna strona filmu: www.lekcjepanakuki.stopklatka.pl


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum