kpb

Baranki w pieluchach - Przyjeżdża orkiestra

Zapraszamy na pokaz z cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

27 listopada
zapraszamy na PRZYJEŻDŻA ORKIESTRA, zwycięzcę tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego!

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 27 listopada, godz. 11.00

PRZYJEŻDŻA ORKIESTRA | BIKUR HA-TIZMORET
reż. Eran Kolirin, Izrael/Francja 2007, 87' 

zwycięzca 23. Warszawskiego Festiwalu Filmowego
zdobywca Nagrody Publiczności

MFF w Cannes 2007:
nagroda FIPRESCI w sekcji Un Certain Regard, Un Certain Regard - szczególne wyróżnienie Jury
Europejskie Nagrody Filmowe 2007: europejskie odkrycie filmowe roku, najlepszy aktor - Sasson Gabai

Przyjeżdża orkiestra
to oryginalna i opowiedziana z wyjątkowym humorem historia egipskiej orkiestry, która zagubiła się w Izraelu. Zespół miał zagrać na uroczystym otwarciu centrum kulturalnego. Niestety, nikt nie odebrał muzyków z lotniska, ci więc decydują się znaleźć drogę sami...

Film ten, przywodzący na myśl dzieła Emira Kusturicy, to żywiołowa, pełna egzotycznego uroku i absurdalnego humoru opowieść z nieokiełznaną orientalną muzyką w tle. Komedia, romans i szczypta nostalgii w energetyzującej pigułce.

Reżyser o swoim filmie: Przyjeżdża orkiestra jest swego rodzaju hołdem dla świata, który już odchodzi w niepamięć i moich wspomnień o nim. Perypetie zagubionych w betonowym, sennym miasteczku muzyków pokazują ważne sprawy w sposób ciepły, z sympatią do nieudacznych bohaterów, ale też z dużą ironią.

Mały wielki film, który nie da łatwo o sobie zapomnieć. Ty Burr, Boston Globe

Jeden z najlepszych zagranicznych filmów roku! National Board of Review

Przyjeżdża orkiestra podejmuje temat napięć arabsko-żydowskich z delikatnością i powściągliwością, która jest niemal olśniewająca. Nick Schager, Slant Magazine


Cykl poleca:Klub Kangura

Młyn Fitness
Bookmark and Share

archiwum