kpb

Mała Moskwa przedpremierowo!

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu MAŁA MOSKWA, laureata Grand Prix na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

Seans odbędzie się 26 listopada, w środę, o godz. 21.15!


MAŁA MOSKWA | MAŁA MOSKWA
reż. Waldemar Krzystek, Polska 2008, 119'

33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2008:
ZŁOTE LWY - Grand Prix Festiwalu
najlepsza rola kobieca - Svetlana Khodchenkova
Nagroda Rady Programowej TVP
Nagroda Prezesa TVP dla Svetlany Khodchenkovej


Historia zakazanej miłości i wielkiej, skrywanej namiętności w czasach, w których nawet o intymnych sprawach decydowało sowieckie imperium.

Jest rok 1967. Jura, pilot i niedoszły kosmonauta, trafia do Legnicy (Małej Moskwy), największego garnizonu wojsk radzieckich w Europie Wschodniej. Towarzyszy mu piękna, młoda żona - Wiera. Zafascynowana polską poezją i muzyką Rosjanka, wygrywa "konkurs przyjaźni", śpiewając w części po polsku Grande Valse Brillante Ewy Demarczyk. Wtedy właśnie poznaje polskiego oficera i muzyka - Michała. Początkowo broni się przed obudzonym wówczas uczuciem, w końcu jednak ulega tej wielkiej zakazanej namiętności.

Film przenosi nas do świata, w którym w jednym mieście, oddzieleni murami i zakazami żyli Rosjanie i Polacy, którzy mimo strachu i powszechnej inwigilacji kochali, cierpieli i mieli swoje marzenia...

Waldemar Krzystek o filmie: W tym fimie widzowie znajdą wszystko to, co w kinie najpękniejsze - miłość, śmiech, łzy, wielkie dramaty i radości, a także prawdę o tamtych czasach i głębokie wzruszenia.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum