kpb

Future Shorts ONE_kwiecień 2011

NAJLEPSZE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE ZE ŚWIATA

Future Shorts prezentuje prawdziwy kwiecień-plecień. W naszej globalnej gmatwaninie przeplatają się miasta, filmy i widzowie z każdego zakątka kuli ziemskiej. Jak co miesiąc, kable, którymi łączycie się z Internetem, i wasze zwoje mózgowe utworzą hiper-kłącze z bezpośrednim dostępem do międzynarodowego strumienia świadomości. Droga do tego niezwykłego doświadczenia prowadzi przez jeden z naszych pokazów!

W kwietniowym programie czysty ekstrakt tego, co najlepsze w krótkim filmie: najnowsze teledyski Liars i PJ Harvey, starzejąca się para i powracający na Ziemię kosmonauci (A PARACHUTE FALLING IN SIBERIA, reż. Ian Meadows), samotna rosyjska treserka pudli (THE POODLE TRAINER, reż. Vance Malone), futbolowy talent w czasach ekonomicznego kryzysu (LAS PELOTAS, reż. Chris Niemeyer), animowany Chińczyk w podróży (THIS IS LOVE, reż. Ray Lei), ekscentryczny Brytyjczyk z futrzanym fetyszem (TWO, reż. Maya Newell) i narodziny dziecka z punktu widzenia położnej (MOTHER OF MANY, reż. Emma Lazenby).

Podłącz się w kwietniu do globalnego doświadczenia Future Shorts!

UWAGA!
Dla pierwszych 10 osób, które zakupią bilet na seans mamy zestawy DVD z krótkimi filmami laureatów Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Wśród widzów seansu Future Shorts rozlosujemy pierwsze z serii wydawnictwo DVD - kolekcję filmów „Adventures in short film. Volume 1”.


czwartek, 21 kwietnia 2011, godz. 19.50

BILETY TYLKO:
12 zł
(normalny)
10 zł (ulgowy)
Program:

Łączny czas projekcji: 73’

1) LIARS - SCISSOR
reż. Andy Bruntel, USA 2010, 5’

Odważny, filmowy teledysk do piosenki grupy Liars z albumu „Sisterworld". Rozbitek trafia na dziwne ślady życia...

2) A PARACHUTE FALLING IN SIBERIA
reż. Ian Meadows, Australia 2010, 14’

Poruszający film - podczas, gdy para w średnim wieku musi pogodzić się z chorobą w rodzinie, na Ziemię powracają dwaj kosmonauci...

3) PJ HARVEY - THE LAST LIVING ROSE
reż. Seamus Murphy, Wielka Brytania 2010, 3’

Jeden z serii dwunastu pięknych krótkich filmów towarzyszących każdej z piosenek z ostatniego albumu PJ Harvey „Let England Shake".

4) THE POODLE TRAINER
reż. Vance Malone, USA 2010, 9’

Irina Markova, samotna rosysjska trenerka pudli, opowiada o swojej niezwykłej więzi z psami oraz ulubionej izolacji za czerwonym jedwabiem cyrkowej kurtyny.

5) LAS PELOTAS
reż. Chris Niemeyer, Szwajcaria 2009, 15’

W czasach kryzysu nie ma jak syn z piłkarskim talentem. Jeśli go brak - potrzebna jest zdrowa mieszanka nauki, seksu i... babci.

6) THIS IS LOVE
reż. Ray Lei, Chiny 2010, 3’
W tej artystycznie narysowanej animacji pewien Chińczyk wybiera się w podróż na romantyczny Zachód, dzieląc się swoimi wyobrażeniami na temat Europejczyków.

7) TWO
reż. Maya Newell, Australia 2010, 18’

Dokument zagłębiający się w sekretne życie osobiste dorosłych dzieci. Bohaterem jest ekscentryczny Brytyjczyk w średnim wieku z futrzanym fetyszem, który chciałby znowu mieć dwa latka.

8) MOTHER OF MANY
reż. Emma Lazenby, Wielka Brytania 2010, 6’

Wielokrotnie nagradzana ręcznie rysowana animacja, która ukazuje poród z punktu widzenia położnej.


Więcej informacji o Future Shorts można znaleźć na stronach
:
http://www.futureshorts.com/ 
www.futureshorts.pl
www.myspace.com/futureshorts_poland
en-gb.facebook.com/futureshorts.poland

Oglądaj Future Shorts na:
www.youtube.com/futureshortspoland
www.youtube.com/futureshorts
Bookmark and Share

archiwum