kpb

na erkanach

Uśmiech losu 01-12-2023

Uśmiech losu

Skąpana w słońcu grecka wyspa, piękna kobieta, rodzinna tajemnica i prawda czekająca na odkrycie. Wszystko to w najnowszym filmie ulubieńca polskiej publiczności – Andrzeja Jakimowskiego, autora obsypanych nagrodami dzieł: IMAGINE, SZTUCZKI i ZMRUŻ OCZY.

Niedźwiedzie nie istnieją 01-12-2023

Niedźwiedzie nie istnieją

Zdobywca Nagrody Specjalnej Jury na festiwalu w Wenecji, film zrealizowany w tajemnicy przed irańskimi władzami. Jego twórca, Jafar Panahi, brawurowo i ze swadą poruszając się po dobrze sobie znanym pograniczu fikcji i dokumentu, opowiada o reżyserze, który zaszywa się na prowincji, by stąd nadzorować projekt do którego zdjęcia powstają w pobliskiej Turcji.

Koliber 01-12-2023

Koliber

Skąpana słońcem Toskania, lata 70. Błogie wakacje Carrerów upływają na relaksie w rytmie The Beatles, morskich kąpielach i wystawnych kolacjach. Wszystko się zmienia, gdy najstarszy syn, Marco, poznaje piękną Luisę, która na zawsze zagości w sercu chłopaka, zmieniając losy jego całej rodziny.

Kiedy stopi się lód 01-12-2023

Kiedy stopi się lód

Nagrodzony na Sundance Film Festival KIEDY STOPI SIĘ LÓD to intensywna opowieść o mrokach dojrzewania, dziecięcej bezwzględności i konieczności zmierzenia się z traumą z przeszłości.

20 000 gatunków pszczół 08-12-2023

20 000 gatunków pszczół

Debiut Estibaliz Urresoli Solaguren to czuły, delikatny film o akceptacji, pełen zachwytu dla różnorodności świata, w którym jest miejsce aż na 20 000 gatunków pszczół. Film to także wzruszający portret rodziny, która jest jak rój: każdy ma tu swoją rolę, wszyscy chronią się nawzajem.

Maestro 08-12-2023

Maestro

Wyreżyserowany przez Bradleya Coopera film MAESTRO to historia nieposkromionej miłości na całe życie. Dzieło przedstawia relację dyrygenta i kompozytora Leonarda Bernsteina oraz aktorki Felicii Montealegre Cohn Bernstein.

Vika! 26-12-2023

Vika!

Charyzmatyczna didżejka otacza się młodymi ludźmi, powtarzając sobie, że wiek to tylko liczba, a starości nie zamierza spędzić siedząc jak pelargonia w oknie. Jest prawdziwym kolorowym ptakiem. Jednak kiedy jej zdrowie zaczyna szwankować, Vika dostrzega swoje przemijanie.