kpb

na erkanach

Aida

Aida

Jasmila Žbanić, laureatka Złotego Niedźwiedzia, podejmuje temat wojny w byłej Jugosławii, a dokładnie masakry w Srebrenicy, gdzie ponad 8 tysięcy bośniackich muzułmanów, mężczyzn i chłopców, zostało zamordowanych przez Serbów na oczach żołnierzy międzynarodowych sił pokojowych.

Chauka, Please Tell Us the Time

Chauka, Please Tell Us the Time

Nakręcony telefonem komórkowym portret ośrodka-więzienia na niesławnej wyspie Manus w Papui Nowej Gwinei, gdzie znana z surowej polityki migracyjnej Australia zsyłała ubiegających się o azyl.

Diuna

Diuna

Historia niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atrydy. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć.

Dramat Brygad Międzynarodowych

Dramat Brygad Międzynarodowych

Dokument Patricka Rotmana, zmontowany z archiwalnych zdjęć i materiałów filmowych, pokazuje nie tylko historię wojny o władzę, ale także skomplikowaną sytuację polityczną w szeregach wojsk walczących z siłami generała Franco.

Dyskretny urok niebezpiecznych myśli

Dyskretny urok niebezpiecznych myśli

Utrzymany w duchu Erica Rohmera i Woody’ego Allena lekki, przewrotny i inteligentny obraz skomplikowanych, międzyludzkich relacji.

Gloria Steinem. Moje życie w drodze

Gloria Steinem. Moje życie w drodze

Biografia oparta na wspomnieniach Glorii Steinem, ikony amerykańskiego feminizmu. GLORIA STEINEM. MOJE ŻYCIE W DRODZE to opowieść o samej aktywistce, jej dziedzictwie, a także przestroga przed angażowaniem się w politykę nieodpowiednich, próżnych ludzi.

Mała mama

Mała mama

Jeden z najgłośniejszych filmów tegorocznego Berlinale. Ośmioletnia Nelly dowiaduje się o śmierci swojej babci. Nie tylko przeżywa własną żałobę, lecz także przygląda się silnym emocjom targającym całą rodziną.

Moje wspaniałe życie

Moje wspaniałe życie

Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego „Jo” prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim.

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (The Getaway King)

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (The Getaway King)

Komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się 29 razy organom ścigania.

Nature is my homeland

Nature is my homeland

Zaskakująco świeże spojrzenie na kwestie ekologii. Bohaterami filmu są ludzie na bardzo różnych poziomach związani z naturą – naukowcy, artyści, entuzjaści. Z zupełnie nowej perspektywy ukazują oni tematykę związków człowieka z naturą.

Nie czas umierać

Nie czas umierać

25. film z serii o Jamesie Bondzie, po raz piąty z Danielem Craigiem wcielającym się w rolę agenta 007. James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc.

Notturno

Notturno

Gianfranco Rosi przez trzy lata krążył z kamerą wzdłuż granic Iraku, Kurdystanu, Libanu i Syrii, filmując mieszkańców ciężko doświadczonego przez historię regionu. Reżyser przejmująco i sugestywnie odmalowuje w swoim dokumencie wieczną niepewność w świecie cyklicznych katastrof.

Nowy porządek

Nowy porządek

Pogłębiające się nierówności, pęczniejące bańki bogactwa pośród morza desperacji, frustracji i nędzy muszą doprowadzić do kryzysu. NOWY PORZĄDEK rozpoczyna się właśnie w momencie, w którym biedni występują przeciw bogatym, kolorowi przeciw białym, a wojsko przeciw społeczeństwu.

Ostatni komers (Love Tasting)

Ostatni komers (Love Tasting)

Ostatni tydzień szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę zamykającą (tytułowy 'komers') grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei.

Siłaczki

Siłaczki

Pierwszy w historii fabularyzowany dokument opowiadający o sufrażystkach, które na przełomie XIX i XX wieku na ziemiach polskich walczyły o prawa dla kobiet. Na ekranie m.in. Maria Seweryn, Klara Bielawka i Marta Ojrzyńska.

Spis cudzołożnic

Spis cudzołożnic

Gustaw pracuje naukowo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pewnego razu otrzymuje od dziekana zadanie oprowadzenia po mieście szwedzkiego humanisty. Ku zdziwieniu Gustawa, przybysza nie interesują miejscowe zabytki. Chętnie natomiast zabawiłby się w damskim towarzystwie.

Teściowie (In-laws)

Teściowie (In-laws)

Szalona opowieść o tym, co może się wydarzyć, gdy ludziom puszczą nerwy. Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust.

Wesele (2021)

Wesele (2021)

Nowy film Wojciecha Smarzowskiego to historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. To szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna.

Wyspa Bergmana

Wyspa Bergmana

Para amerykańskich filmowców Chris (Vicky Krieps ) i Tony (Tim Roth) przyjeżdża latem na mityczną wyspę Fårö. W tym niezwykłym miejscu, w którym żył i tworzył swoje najbardziej znane dzieła Bergman, mają nadzieję znaleźć inspirację do nowych filmów.

Żeby nie było śladów (Leave No Traces)

Żeby nie było śladów (Leave No Traces)

W maju 1983 roku władze PRL zaangażowały cały swój aparat państwowy, aby za wszelką cenę i w majestacie prawa uchronić winnych śmierci Grzegorza Przemyka od jakichkolwiek konsekwencji. Film prezentowany również w ramach Conrad Festival.