kpb

na erkanach

Anatomia upadku

Anatomia upadku

Mistrzowski thriller, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „czy zabiła?” ogląda się jak pełną napięcia intrygę rodem z ZAGINIONEJ DZIEWCZYNY Davida Finchera. To coś więcej niż śledztwo w sprawie morderstwa: to niepokojąca podróż w sam środek burzliwej relacji.

Anatomia upadku (SMAK)

Anatomia upadku (SMAK)

Mistrzowski thriller, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „czy zabiła?” ogląda się jak pełną napięcia intrygę rodem z ZAGINIONEJ DZIEWCZYNY Davida Finchera. To coś więcej niż śledztwo w sprawie morderstwa: to niepokojąca podróż w sam środek burzliwej relacji.

Bękart

Bękart

Jest 1755 rok. Ludvig Kahlen (Mads Mikkelsen), pochodzący z nieprawego łoża były żołnierz, wyrusza na podbój jałowych i surowych wrzosowisk, mając przed sobą jeden cel – założyć na nich kolonię w imieniu króla, w zamian za obiecany przez duńskiego władcę tytuł szlachecki.

Biedne istoty

Biedne istoty

Najnowszy film Yorgosa Lanthimosa to niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Film tylko dla widzów dorosłych.

Bob Marley. One Love

Bob Marley. One Love

Film celebruje życie i muzykę ikony, która zainspirowała pokolenia swoim przesłaniem miłości i jedności. Pojawiają się w nim kluczowe momenty dla twórczości artysty: zamach z 1976 roku oraz legendarny koncert One Love Peace, który odbył się na Jamajce w 1978 roku.

Bracia ze stali

Bracia ze stali

Oparta na faktach historia wielkich ambicji, triumfów i rodzinnej klątwy. BRACIA ZE STALI z rozmachem kreślą opowieść o amerykańskiej rodzinie, miłości podszytej rywalizacją i sukcesie, którego nie unieśli na swoich barkach niepokonani na ringu bracia Von Erich.

Chinki

Chinki

Rozgrywająca się we współczesnym wielokulturowym Madrycie historia, która na przykładzie losów dwóch dziewczynek, ukazuje złożone problemy Hiszpanów azjatyckiego pochodzenia.

Chłopiec i czapla

Chłopiec i czapla

Zdobywca Oscara Hayao Miyazaki ponownie zaprasza do swojego świata. Młody Mahito, z tęsknoty za matką, wyrusza do magicznego miejsca, które dzielą żywi i umarli. Tam, gdzie śmierć dobiega końca, a życie znajduje nowy początek.

Cytrynowy chleb z makiem

Cytrynowy chleb z makiem

Reżyser Benito Zambrano (Pod gołym niebem, Uśpiony głos) opowiada przejmującą historię o grupie kobiet połączonych rodzinnym sekretem, którego centrum stanowi stara piekarnia, pachnąca wspaniałymi, tradycyjnymi wyrobami. Film miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Valladolid.

Diuna + Diuna: Część druga - pokazy dwóch części sagi

Diuna + Diuna: Część druga - pokazy dwóch części sagi

Pokazy dwóch części filmowej sagi na podstawie słynnej powieści Franka Herberta, w reżyserii nagradzanego twórcy Denisa Villeneuve'a: DIUNA (2021) oraz DIUNA: CZĘŚĆ DRUGA (2024).

Diuna: Część druga

Diuna: Część druga

Wyczekiwana kontynuacja nagrodzonej sześcioma Oscarami DIUNY z 2021 roku. DIUNA: CZĘŚĆ DRUGA ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny.

Dobre maniery

Dobre maniery

Siostry, Manuela i Rosario, po latach braku kontaktu, wpadają się na siebie w dniu urodzin wnuka Manueli, który przyjaźni się z wnuczką Rosario. Dzieci poznały się dzięki swoim opiekunkom, nierozłącznym przyjaciółkom, które odkrywszy co poróżniło rodziny, zrobią wszystko by je pogodzić.

Dobrzy nieznajomi

Dobrzy nieznajomi

Jedna noc i spotkanie z tajemniczym sąsiadem, Harrym (Paul Mescal), całkowicie odmienia dotychczasowe życie Adama (Andrew Scott), mieszkańca opustoszałego londyńskiego bloku.

Drobna przysługa

Drobna przysługa

Wspaniałą, wiejską posiadłością państwa Gallardo od lat zajmuje się Amparito - ukochana niania i pomoc domowa. Kiedy rodzina dowiadują się o jej śmierci, jedzie na wieś, by wesprzeć jedynego syna kobiety. Nie wiedzą jeszcze, że ostatnią wolą zmarłej było pochowanie jej w ich rodzinnym grobowcu…

Dziewczyny mają się dobrze

Dziewczyny mają się dobrze

Pięć kobiet na różnych etapach życia spotka się w domu na idyllicznej hiszpańskiej prowincji. Ich dni wypełniają rozmowy, wycieczki nad rzekę, imprezy w pobliskim miasteczku, ale przede wszystkim próby do przedstawienia, nad którym pracują.

Góry do pokonania

Góry do pokonania

Irene właśnie rozstała się z mężem i wciąż próbuje przystosować się do nowego życia. Niepokoi się, jak separację zniesie jej czteroletnia córka. Pod nieobecność dziecka postanawia wyjechać na kilka dni do małego miasteczka w katalońskich Pirenejach, by odnaleźć spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Kos

Kos

Ostra jak szabla, porywająca i nowoczesna, wypełniona wartką akcją i emocjami uniwersalna opowieść o ludziach, którzy w imię wolności i równości, pokonali wzajemne uprzedzenia i dzielące ich różnice.

Mężczyzna nowoczesny

Mężczyzna nowoczesny

Dla surowego urzędnika skarbówki, Andresa Cuadrado, wszystko ma być uporządkowane, zgodne z hierarchią i niezmienne. Jego zawodowy świat obraca się w gruzy, kiedy zostaje przeniesiony do urzędu ds. równości, w którym nie obowiązują wyznawane przez niego zasady.

Miłość i rewolucja

Miłość i rewolucja

Poruszające, społecznie zaangażowane kino, ukazujące wewnętrzne przemiany Hiszpanii. MIŁOŚĆ I REWOLUCJA to zachęcający do działania, pełen buntowniczego ducha film o równości i walce o swoje prawa.

Niebieska gwiazda

Niebieska gwiazda

Lata 90. Hiszpański muzyk rockowy podróżuje po Ameryce Łacińskiej, próbując odnaleźć swoje powołanie. Spotyka Carlosa, starszego artystę, który jest autorem najsłynniejszych argentyńskich piosenek ludowych, ale ledwo wiąże koniec z końcem.

Oscar® Nominated Shorts 2024: Filmy aktorskie

Oscar® Nominated Shorts 2024: Filmy aktorskie

Pięć fabularnych krótkich metraży z różnych zakątków świata nominowanych do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego.

Oscar® Nominated Shorts 2024: Filmy animowane

Oscar® Nominated Shorts 2024: Filmy animowane

Zestaw pięciu filmów nominowanych do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego to historie niezwykłych postaci przedstawione z użyciem różnych technik animacji.

Ostatni dzień lata

Ostatni dzień lata

Zjawiskowy debiut reżyserski Tadeusza Konwickiego wyprzedzający dokonania francuskiej nowej fali. Przypadkowe spotkanie dwojga nieznajomych nad morzem jako pretekst do nastrojowego studium samotności.

Perfect Days

Perfect Days

Hirayama jest samotnym dojrzałym mężczyzną, który sprząta toalety publiczne w tokijskiej dzielnicy Shibuya. Kamera z uwagą przygląda się jego codziennym rytuałom: porannemu przygotowywaniu się do wyjścia, wykonywanej z niezwykłą starannością pracy, wizytom w miejskiej łaźni czy ulubionym antykwariacie.

Pianoforte

Pianoforte

Szansa która zdarza się raz w życiu. W trakcie eliminacji jest ich 160, do finału trafia zaledwie 12 osób. Konkurs Chopinowski jest najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu na świecie. Na pierwszym planie w filmie znajdują się młodzi uczestnicy konkursu z różnych stron świata.

Pieśni ziemi

Pieśni ziemi

Reżyserka, przez cztery pory roku, towarzyszy ojcu w wędrówkach przez dzikie, górskie rejony zachodniej Norwegii, by podążając z kamerą śladami przodków, odpowiedzieć sobie na pytanie: skąd jestem?

Pokój nauczycielski

Pokój nauczycielski

Carla jest młodą i zaangażowaną nauczycielką w berlińskim gimnazjum. Podczas lekcji, którą prowadzi, jeden z uczniów zostaje wywołany z klasy, ponieważ jest podejrzany o kradzież pieniędzy. Chłopak jest synem tureckich emigrantów i nie przyznaje się do winy.

Priscilla

Priscilla

Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie zmienia się w złotą klatkę.

Przesilenie zimowe

Przesilenie zimowe

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia w 1970 roku i Paul, nie mając rodziny nigdzie nie wyjeżdża. Nauczyciel zostaje w szkole, aby pilnować uczniów, którzy nie mogą wrócić do domu. Po kilku dniach zostaje tylko jeden uczeń o imieniu Angus, któremu grozi wydalenie za fatalne zachowanie.

Strefa interesów

Strefa interesów

Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwig (Sandra Hüller) i czwórką dzieci mieszkają w przestronnym, czystym domu z ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, w weekendy lubią popływać kajakami. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki.

To jest ciało moje

To jest ciało moje

Cruz jest dojrzałą kobietą, od lat żyjącą ze zdystansowanym mężem. Głęboko wierząca, nigdy nie przywiązywała wagi do cielesności i nie zastanawiała się nad fizycznymi przyjemnościami. Pewnego dnia przez przypadek ogląda w internecie pornograficzne nagranie, które budzi w niej nowe pragnienia.

Ultima Thule

Ultima Thule

Trzydziestoletni Bartek (Jakub Gierszał) wyrusza w samotną podróż na najbardziej odosobnioną brytyjską wyspę, aby odnaleźć siebie. Ma ze sobą tylko plecak, wspomnienia i pytanie „co dalej?". Dzika natura, praca i nowe relacje codziennie wystawiają go na próbę.

Vanya (retransmisja spektaklu)

Vanya (retransmisja spektaklu)

Andrew Scott (DOBRZY NIEZNAJOMI) w nietypowej wersji WUJASZKA WANII Czechowa autorstwa Simona Stephensa. Nadzieje, marzenia, skrywane żale i jeden aktor w wielu wcieleniach – nowa adaptacja z uwagą bada złożoność ludzkich emocji.

Żegnajcie laleczki

Żegnajcie laleczki

Komedia kryminalna nawiązująca do filmów klasy B z przełomu lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Film opowiada o Jamie, która opłakuje kolejne rozstanie z dziewczyną oraz o jej za spokojnej przyjaciółce Marian, która musi zmieni swój styl bycia.

Życie na talerzu

Życie na talerzu

Młody szef kuchni, zakochany w minimalizmie i kulinarnej dekonstrukcji, po latach spotyka zaginionego ojca, także kuchennego mistrza. Ciężki przypadek amnezji sprawia jednak, że niespodziewanie odnaleziony rodzic święcie wierzy, że lata 90. żyją i mają się świetnie.

Życie nie jest proste

Życie nie jest proste

Inteligentny komediodramat o kryzysie wieku średniego, a zarazem intrygujący portret ludzi, którzy nie do końca odnajdują się w wysoce konsumpcyjnym społeczeństwie, w którym wszyscy ze sobą konkurują.