kpb

na erkanach

Aftersun

Aftersun

Małe-wielkie arcydzieło, czuły jak C'MON, C'MON, chwytający za serce jak THE FLORIDA PROJECT. Młody ojciec Calum i jego córka Sophie wyjeżdżają razem do tureckiego kurortu. Podczas wspólnych wakacji stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek.

Babilon

Babilon

Film reżysera nagrodzonego sześcioma Oscarami® LA LA LAND - Damiena Chazelle. Oryginalna epopeja rozgrywająca się w Los Angeles lat 20. XX wieku. W rolach głównych występują: Brad Pitt, Margot Robbie i Diego Calva.

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona

Miasteczko Valleby za kilka dni obchodzi 500. urodziny! Świętowanie może jednak przerwać złodziej, którego znakiem rozpoznawczym jest... skorpion. Czy młodzi detektywi, Lasse i Maja wpadną na jego trop i uratują imprezę?

Chleb i sól (Bread and salt)

Chleb i sól (Bread and salt)

Upalne lato, leniwie płynący czas, hip-hopowy freestyle, chłopaki z tatuażami i zalotne dziewczyny, z którymi lepiej nie zadzierać. Tak właśnie wygląda miejsce z czasów młodości, do którego wraca Tymek – student warszawskiej Akademii Muzycznej przygotowujący się do kariery jako pianista.

Duchy Inisherin

Duchy Inisherin

Opowieść o losach dwójki przyjaciół: Padraica (Colin Farrell) i Colma (Brendan Gleeson). Akcja filmu rozgrywa się na malowniczej wyspie położonej na zachód od wybrzeży Irlandii. Pewnego dnia dalsza przyjaźń mężczyzn staje pod znakiem zapytania, gdy Colm niespodziewanie postanawia ją zakończyć.

Fabelmanowie

Fabelmanowie

To historia o żyjącym w odosobnieniu chłopcu, Sammym Fabelmanie (Gabriel LaBelle), który dopiero definiuje swoje marzenia i podąża za nimi. Mocno formującym doświadczeniem jest dla niego odkrywanie kina, które zainteresuje go nie tylko z perspektywy widza, lecz także twórcy.

Kot w butach: Ostatnie życzenie

Kot w butach: Ostatnie życzenie

Śmiały Kot w butach odkrywa, że jego pasja do niebezpieczeństwa i lekceważenie bezpieczeństwa wzięły swoje żniwo. Kot wykorzystał osiem z dziewięciu swoich żyć. Odzyskanie tych żyć wyśle Kota w Butach na jego najwspanialszą wyprawę jak dotąd.

Mężczyzna imieniem Otto

Mężczyzna imieniem Otto

Jest to druga filmowa adaptacja bestsellerowej powieści Fredrika Backmana MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE. W nowej ekranizacji jako tytułowy Otto wystąpił Tom Hanks.

Niebezpieczni dżentelmeni (Dangerous Men)

Niebezpieczni dżentelmeni (Dangerous Men)

Jest rok 1914. Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski - cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy - budzą się po całonocnej hulance. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione zwłoki.

Podejrzana

Podejrzana

Zafascynowany ZAWROTEM GŁOWY koreański reżyser Park Chan-wook spłaca dług zaciągnięty u Alfreda Hitchcocka – i robi to w niesamowitym stylu. PODEJRZANA to chyba najpiękniejszy romantyczny film roku, o miłości, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było.

Popiół i diament

Popiół i diament

Młody akowiec otrzymuje rozkaz zastrzelenia sekretarza KW PPR w przededniu zakończenia drugiej wojny światowej. W tym samym czasie poznaje dziewczynę, barmankę w hotelu. Rozdarty między poczuciem obowiązku a rodzącym się uczuciem będzie musiał dokonać wyboru.

Przytul mnie

Przytul mnie

Podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący wyjątkową relację między Tatą Misiem a Małym Misiem, zrealizowany na podstawie bestsellerowej książki PROSZĘ MNIE PRZYTULIĆ Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak.

TÁR

TÁR

Lydia Tár (Cate Blanchett), przełomowa dyrygentka dużej orkiestry, jest u szczytu kariery, przygotowując premierę książki i wyczekiwane wykonanie na żywo V Symfonii Mahlera. Kiedy zostaje oskarżona o niewłaściwe zachowanie, jej kariera i życie prywatne zaczynają się układać w niezwykły sposób.

W trójkącie

W trójkącie

Ruben Östlund, już po raz drugi nagrodzony canneńską Złotą Palmą, zabiera nas w szalony rejs luksusowym statkiem z piękną gwiazdką Instagrama Yayą (Charlbi Dean), początkującym modelem Carlem (Harris Dickinson) oraz wiecznie pijanym kapitanem (Woody Harrelson).

Wieloryb

Wieloryb

Wielka kreacja aktorska Brendana Frasera w poruszającym filmie Darrena Aronofskiego, twórcy REQUIEM DLA SNU i CZARNEGO ŁABĘDZIA. Film, który zachwycił publiczność i krytyków na Festiwalu w Wenecji.

Wszystko wszędzie naraz - wersja specjalna

Wszystko wszędzie naraz - wersja specjalna

Evelyn Wang natrafia na klucz do „multiwersum”: przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła. Kiedy pojawiają się mroczne siły, będzie musiała wykorzystać wszystko, aby ocalić swoją rodzinę.