kpb

Baranki w pieluchach - To tylko wiatr (seans o 11.15)BARANKI W PIELUCHACH to wyjątkowe seanse przeznaczone dla Rodziców z małymi dziećmi. Najlepsze filmy prezentujemy w warunkach dostosowanych do wygody Maluchów, Mam i Tatusiów. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk jest przyciszony na tyle, aby nie zakłócać dziecięcego snu. Obsługa Kina natomiast pomaga Mamom wynieść wózki na piętro.

W czwartek, 20 grudnia - poruszające świadectwo nienawiści, znakomity dramat Benedeka Fliegaufa TO TYLKO WIATR.  

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Rodzinka Cafe (ul. Floriańska 15)!

BILETY: tylko 12 zł

czwartek, 20 grudnia 2012, godz. 11.15

TO TYLKO WIATR
| CSAK A SZÉL
reż. Benedek Fliegauf, Węgry 2012, 97’ 

MFF w Berlinie 2012: Nagroda Specjalna Jury, Srebrny Niedźwiedź
Węgierski kandydat do Oscara 2013

Poruszający film twórcy Dealera i Łona.

„Ten film zmusza widza, aby na czas seansu poczuł się Romem.”
Tadeusz Sobolewski
To tylko wiatr jest dziełem znakomitym.”
Bartosz Żurawiecki

Jest piękny letni dzień. Choć wczoraj w okolicy doszło do kolejnego zabójstwa, Mari jak co dzień wstaje o świcie, szykuje jedzenie, wychodzi do pracy - do południa będzie sprzątać przydrożne rowy, po południu szkolne korytarze. Po niej budzi się i zbiera do szkoły nastoletnia Anna. Młodszy brat Anny, Rio też wybiega z domu, choć akurat dziś zamierza opuścić lekcje. W chałupie zostaje schorowany dziadek.

Przez pięć ostatnich miesięcy gang „łowców” dokonywał rasistowskich zbrodni. Szajka bandytów zabija romskie rodziny i pali ich domy. Anna, Rio i Mari muszą obcować z niewidzialnym niebezpieczeństwem. Do dnia, w którym pojawią się „łowcy”.

Film oparty na faktach.

Intensywny w obrazach, esencjonalny, skupiony To tylko wiatr nie uwodzi romską egzotyką ani nie epatuje obrazami cygańskiej nędzy. Pokazuje ludzi żyjących na obrzeżach - na granicy kultur i społeczności, która w ich wypadku bywa też granicą życia i śmierci.

Patroni medialni
:

MiastoDzieci.pl CzasDzieci.pl


Partnerzy
:Bookmark and Share

archiwum