kpb

Dojrzałe Kino - Jeziorak (s. przedpremierowy!)Krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na cotygodniowe filmowe spotkania seniorów.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 8 października 2014, godz. 11.00


SEANS PRZEDPREMIEROWY
!

JEZIORAK
reż. Michał Otłowski, Polska 2014, 94'

Jeziorak to osadzona w realiach prowincjonalnej Polski opowieść o zbrodni, poszukiwaniu prawdy i rozpaczliwym wołaniu o sprawiedliwość.

Iza Dereń, policjantka z prowincjonalnego miasteczka, prowadzi śledztwo w sprawie śmierci młodej kobiety. Równocześnie trwają poszukiwania dwóch policjantów, zaginionych na służbie. Jeden z nich jest partnerem Izy i ojcem mających niebawem się narodzić bliźniąt.

Jeziorak Michała Otłowskiego z doskonałą Jowitą Budnik to dowód na to, że mroczne historie z Wallandera czy The Killing czują się znakomicie w scenografii polskiej prowincji. Doskonała Budnik jako milcząca, apatyczna policjantka w ciąży i młody przystojniak z Misji Afganistan, czyli Sebastian Fabijański jako jej młodszy stażem kolega, rozgrywają ze spokojem i wyważeniem opowieść, w której odpowiedź na pytanie: "kto zabił" staje się drugorzędna wobec doświadczenia, które przynosi grzebanie w przeszłości. I pytań z zupełnie innego kręgu piekła. Magdalena Felis, Gazeta.pl

zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
          
Bookmark and Share

archiwum