kpb

Najedzeni Fest! - Movie przy jedzeniu: Natura, kobiety i wino

NAJEDZENI FEST! - MOVIE PRZY JEDZENIU
NATURA, KOBIETY I WINO - pokaz dokumentu oraz spotkanie przy lampce wina


sobota, 25 października 2014, godz. 17.00Festiwal kulinarny Najedzeni Fest! oraz Kino Pod Baranami zapraszają na pokaz i spotkanie wokół dokumentu Natura, kobiety i wino - w sobotę, 25 października, o godz 17.00. Wydarzenie odbędzie się w przeddzień jesiennej edycji Najedzeni Fest! Wino.


Film Giulii Graglii portretuje cztery fascynujące kobiety, które przebojem wdarły się do świata producentów wina, biznesu zdominowanego dotąd przez mężczyzn. Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie przy kieliszku wina - z Moniką Belko-Vecovi (Szkoła Sommelierów, Stowarzyszenie Kobiety i Wino) oraz z Tomkiem Kurzeją (Naturaliści).


BILETY:
20 zł


Na ten seans nie prowadzimy rezerwacji. Zapraszamy do kas Kina!
Istnieje również możliwość zakupu biletów przelewem:
(zainteresowanych prosimy o kontakt: kino@kinopodbaranami.pl )


O FILMIE:

NATURA, KOBIETY I WINO | SENZA TRUCCO. LE DONNE DEL VINO NATURALE
reż. Giulia Graglia, Włochy 2011, 78’4 kobiety. 4 pory roku. Jedna pasja.

Zdradzając sekrety swoich winnic, opowiadają o życiu wbrew schematom i o trunku, który stał się ich największą dumą. Cztery zupełnie różne kobiety, które łączy pasja do tworzenia wina. Ich codzienne życie wypełnia ciężka, fizyczna praca - warunek konieczny, by uzyskać odpowiednie plony, a z nich wyjątkowej jakości ekologiczne wino. Każda z producentek opowiada swoją historię na tle innej pory roku, ukazując wymagającą całkowitego oddania pracę w winnicy na różnych jej etapach. Odwaga, wytrwałość i determinacja pozwoliły bohaterkom dokumentu osiągnąć na przestrzeni lat zasłużony sukces - uznanie klientów, a co szczególnie trudne - także branży, w której prym wiedli dotąd mężczyźni.

Pokazując cały proces tworzenia i sprzedaży wina, włoska reżyserka dotyka szerszego zjawiska społecznego i kulturowego - zacierania się granic pomiędzy światem kobiecym i męskim, i zmieniającego się tradycyjnego podziału ról. Podkreśla też znaczenie bliskości z naturą, związku człowieka z przyrodą i ziemią - więzi, którą najlepiej zdają się rozumieć kobiety.


ZWIASTUN (oryginalny):
ORGANIZATORZY:
Najedzeni Fest!
Kino Pod Baranami

PARTNERZY:

Stowarzyszenie Kobiety i Wino (kobietaiwino.wordpress.com)
Naturaliści: wino (naturalisci.pl)
Bookmark and Share

archiwum