kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Zimowy sen

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Zimowy sen, reż. Nuri Bilge Ceylan
czwartek, 30 października 2014, godz.
21.15


Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.

Wprowadzenie do filmu: Dorota Machniewska - absolwentka kulturoznawstwa międzynarodowego, a obecnie studentka filmoznawstwa na UJ. Przez rok współpracowała z portalem animowany.pl gdzie stawiała pierwsze dziennikarskie kroki. Obecnie jako członek Stowarzyszenia All in UJ dokłada swoje trzy grosze do zawartości jego strony internetowej.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.

BILETY dla studentów: tylko 10 zł


ZIMOWY SEN | KIŞ UYKUSU
reż. Nuri Bilge Ceylan, Turcja/Niemcy/Francja 2014, 196’

MFF w Cannes 2014: Złota Palma oraz nagroda krytyki filmowej FIPRESCI
Turecki kandydat do Oscara 2015 

Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes film twórcy Pewnego razu w Anatolii.

Aydin, emerytowany aktor, prowadzi mały hotel w centralnej Anatolii. Towarzyszy mu młoda żona Nihal oraz siostra Necla. Zimą, w miarę jak śnieg pokrywa step, hotel staje się schronieniem, ale także sceną ich dramatów.

Film jest studium relacji trzech bliskich, ale odosobnionych i zdanych na siebie osób - ich oczekiwań, lęków, wzajemnych pretensji i zależności. Oszołamiające plenery Kapadocji kontrastują z kameralnym portretem małżeńskim, opartym na pełnych napięcia, mistrzowskich dialogach.

Nuri Bilge Ceylan jest jednym jednym z najbardziej cenionych reżyserów współczesnego kina. Zimowy sen to już druga Złota Palma w dorobku reżysera - pierwszą otrzymał za reżyserię filmu Trzy małpy. Z kolei Uzak oraz Pewnego razu w Anatolii otrzymały nagrody Grand Prix canneńskiego festiwalu. W swojej dotychczasowej karierze Nuri Bilge Ceylan był nagradzany na festiwalach w Cannes, Berlinie, Karlowych Warach, San Sebastian. Łącznie zdobył 13 nagród, a także liczne nominacje, w tym do nagród Film Independent i Europejskiej Nagrody Filmowej.

„Ezoteryczny świat mistrzowskiego tureckiego reżysera Nuri Bilge Ceylana okazuje się żywy i niepokojący jak nigdy w Zimowym śnie, medytacji nad małżeństwem w duchu Czechowa i powrotem do stylu znanego z wczesnych filmów reżysera, jak Klimaty czy Majowa chandra.” Deborah Young, „Hollywood Reporter”
PARTNERZY:

                      

 


PATRONI:

      Bookmark and Share

archiwum