kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Legend

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #91
Legend, reż. Brian Helgeland

czwartek, 15 października 2015, godz. 22.45W czwartek, 15 października o godzinie 22.45, zapraszamy na oparty na faktach film Legend z brawurową podwójną rolą Toma Hardy'ego grającego bliźniaków Kray, którzy w latach '60 trzęśli gangsterskim Londynem.

Spotykamy się jak zwykle wieczorową porą, rozkręcamy się kawą i herbatą, przysłuchujemy się krótkiemu wprowadzeniu i oglądamy... Po seansie posilamy się kanapkami i rozmawiamy do białego rana :) Na koniec w klubie Betel czeka na nas bania za free. Bilety: tylko 10 zł!

Wprowadzenie do filmu wygłosi wygłosi Mateusz Słowik, student III roku filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach, członek Stowarzyszenia All In UJ.


Za okazaniem biletu z nocnikowego seansu
- bania za free w Betel Klub
(Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


LEGEND | LEGEND
reż. Brian Helgeland, Wielka Brytania/Francja 2015, 131'

MFF w Toronto 2015

Oparta na faktach opowieść o narodzinach i upadku gangsterskiego imperium braci bliźniaków Ronalda i Reginalda Krayów, którzy w barwnych latach 60. terroryzowali Londyn. W walce o miejsce na szczycie byli zawsze bezlitośni i nierozłączni, ich brutalność przeszła do legendy. Jednak gdy pojawiły się wielkie pieniądze, władza i kobiety, ich drogi zaczęły się rozchodzić. Pojawiły się odmienne pomysły na prowadzenie „biznesu”, a w konsekwencji konflikty, na które tylko czekali ich wrogowie.

Film Briana Helgelanda, nagrodzonego Oscarem za scenariusz Tajemnic Los Angeles, współtwórcy Rzeka tajemnic i Człowieka w ogniu.

Obok Toma Hardy’ego (Mad Max: Na drodze gniewu, Bronson) w roli typowanej już do przyszłorocznych Oscarów, zagrają Taron Egerton (Kingsman: Tajne służby), Emily Browning (Dziewczyny, Śpiąca piękność), Christopher Eccleston (Inni, 28 dni później), Colin Morgan (Zaparkowany, serial Humans) oraz Paul Anderson (’71, serial Peaky Blinders).

Tom Hardy  olśniewa w tytanicznej podwójnej kreacji. Empire
Nie wolno przegapić. Brytyjski klasyk. Huffington Post
Zjawiskowy Tom Hardy w roli bliźniaków. London Evening Standard

PARTNERZY:

              

      


PATRONI:

    

         

Bookmark and Share

archiwum