kpb

Dojrzałe Kino - Steve Jobs


środa, 16 grudnia 2015, godz. 11.00W środę (16 grudnia) o godzinie 11.00 zapraszamy na film Danny’ego Boyle’a o wizjonerze współczesnej myśli technologicznej, twórcy firmy Apple, Stevie Jobsie. W roli głównej – doskonały Michael Fassbender.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!


STEVE JOBS | STEVE JOBS
reż. Danny Boyle, USA 2015, 122’

59. Festiwal Filmowy w Londynie 2015: film zamknięcia
2015: Festiwal Filmowy w Telluride, Colorado; Nowojorski Festiwal Filmowy

Walka o przetrwanie, wyścig z czasem, genialny umysł i pomysły, które zrewolucjonizowały rzeczywistość XX i XXI wieku.

Film ukazuje kulisy wielkich konferencji, podczas których Jobs ogłasza światu trzy milowe osiągnięcia. Poznajemy go przed prezentacją Macintosha w 1984, a opowieść kończy się w 1998 roku, kiedy Jobs przedstawia światu iMaca. 

W rolę Steve'a Jobsa wcielił się Michael Fassbender (Wstyd, Zniewolony. 12 Years a Slave). Obok niego na ekranie zobaczymy laureatkę Oscara Kate Winslet (Rzeź, Małe dzieci), Jeffa Danielsa (Stan gry, Newsroom), a także Setha Rogena (Pół na pół, Wpadka) w roli Steve'a Wozniackiego, współtwórcy Apple.

Reżyser o bohaterze filmu: Jobs według Sorkina to postać szekspirowska. Błyszczy, jest brutalny i zarazem zabawny. W charakterze Jobsa kryje się wiele osób, wiele rożnych wcieleń. On jest jak osobna planeta, wokół której krążą inni, oddani mu bez reszty. Czasem spotykamy takich ludzi, oni wytwarzają własną grawitację. Ich siła jest tak wielka, że z zewnątrz wydają się potworami. Pokazanie tego na ekranie jest wyzwaniem. I Jobs jest takim monstrum, stworzonym przez piękny język i… dwie kobiety.

Steve Jobs to wciągający dramat z pazurem, fascynującym, wielowymiarowym bohaterem, świetnym scenariuszem i takimi aktorami. Dagmara Romanowska, Film.onet.pl

Kino skupione na charakterach (...). Fantastycznie zaaranżowany oraz genialnie zagrany przez całą ekipę film nie powinien zrazić nawet największych fanów geniuszu Jobsa. Radek Folta, MoviesRoomzrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum