kpb

Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat? Pokaz filmu i promocja książki

GWIEZDNE WOJNY. JAK PODBIŁY WSZECHŚWIAT?
pokaz filmu & promocja książki
(Wydawnictwo Znak Horyzont)

piatek, 18 grudnia 2015, godz. 21.00

W piątkowy wieczór, premierową projekcję filmu Gwiezdne wojny. Przebudzenie mocy (2D, napisy) poprzedzi prelekcja Agnieszki Bukowczan-Rzeszut, fanki serii i tłumaczki książki Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat?

Widzowie będą mogli zdobyć książkę Taylora w konkursie lub nabyć ją w promocyjnej cenie w kasie Kina.


O KSIĄŻCE:W 1973 roku George Lucas nabazgrał w swoim notatniku pierwsze zdania o walce galaktycznego Imperium z rebeliantami. Cztery dekady i ponad 40 miliardów dolarów później gadżetów związanych z uniwersum Gwiezdnych Wojen było więcej niż mieszkańców Ziemi, a wiara rycerzy Jedi stała się oficjalnie uznawaną religią.

Dzieło Lucasa wyrwało się z ram kina. Dziś jest jedną z najbardziej lukratywnych i wpływowych marek. Kompletna historia fenomenu Gwiezdnych Wojen nie została jednak nigdy opowiedziana. Aż do dziś.

Autor publikacji, Chris Taylor (dziennikarz tygodnika "Time" i redaktor portalu Mashable) podąża śladami gwiezdnej sagi: od jej trudnych narodzin, poprzez burzliwe losy marki, aż po kontrowersje wokół najnowszego filmu. Dociera do ludzi, którzy pomogli przekuć pomysł Lucasa w legendę. Spotyka fanów i ludzi od marketingu, dla których Gwiezdne Wojny stały się sposobem na życie. Stacza walki ze współczesnymi rycerzami Jedi i majsterkuje z konstruktorami droidów.

Taylor szuka odpowiedzi na pytania, jak to się stało, że Gwiezdne Wojny przyciągnęły i zainspirowały miliony, idlaczego będą rozpalać naszą wyobraźnię i zarabiać gigantyczne pieniądze przez kolejne pokolenia.

„Nie sposób wyobrazić sobie fana Gwiezdnych Wojen, który nie pokocha tej książki…” Booklist

„Niezwykle zabawna opowieść. Taylor śledzi fenomen Gwiezdnych Wojen od narodzin pomysłu do szczytu popularności i mówi nam: «Spójrz tylko, jakie to ogromne!»”
Simon Pegg, aktor i fan GW

Więcej informacji o książce: TUTAJ.

Tłumaczenie: Agnieszka Bukowczan-Rzeszut
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Rok wydania: 2015
O FILMIE:

GWIEZDNE WOJNY: PRZEBUDZENIE MOCY | STAR WARS: THE FORCE AWAKENS
reż. J.J. Abrams, USA 2015, 136'
- pokaz filmu w wersji 2D, z napisami

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce... Gwiezdne wojny powracają na ekrany kin!

Akcja siódmego epizodu kultowej sagi rozgrywa się około 30 lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi.

W obsadzie zobaczymy zarówno gwiazdy znane z poprzednich części (Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher), jak i nowe twarze, m.in. Daisy Ridley, Johna Boyegę (Atak na dzielnicę), Lupitę Nyong'o (Zniewolony. 12 Years a Slave), Domhnalla Gleesona (Ex Machina, Frank), Oskara Isaaca (Co jest grane, Davis?), Andy'ego Serkisa oraz Adama Drivera (Dziewczyny, Frances Ha). Za kamerą stanął J.J. Abrams (Super 8, Star Trek).

Bookmark and Share

archiwum