kpb

Baranki w pieluchach - Pod opieką wiecznego słońca


czwartek, 14 lipca 2016, godz. 11.00W czwartek, 14 lipca, zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na dokument Pod opieką wiecznego słońca, przewrotny obraz jednego z najbardziej charakterystycznych i bezwzględnych reżimów naszych czasów - Korei Północnej. Reżyser ma na zlecenie władz nakręcić patriotyczny pean. Jednak nigdy nie wyłącza nagrywania, dokumentując równocześnie przerażającą zakulisową rzeczywistość.

BILETY: tylko 12 zł 


POD OPIEKĄ WIECZNEGO SŁOŃCA | UNDER THE SUN
reż. Witalij Manski, Rosja/Łotwa/Niemcy/Czechy/Korea Północna 2015, 106'

zdobywca Grand Prix w Konkursie Głównym
13. edycji festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity
Hong Kong IFF 2016: Nagroda Jury 
Jihlava IDFF 2015: nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego z Europy Środkowej i Wschodniej
Black Nights IFF Tallinn 2015: Nagroda Specjalna Jury oraz Nagroda Jury dla najlepszego reżysera
San Francisco IFF 2016, Dok Leipzig 2015, IDFA Amsterdam 2015, Docpoint Helsinki 2016, Docpoint Tallinn 2016

Północna Korea to według koreańskiej propagandy najszczęśliwszy kraj na świecie. Ceniony rosyjski reżyser Witalij Manski spędził rok w Korei Północnej, dokumentując życie przeciętnej rodziny i tym samym mechanizm funkcjonowania tamtejszej indoktrynacji. Tak właśnie funkcjonuje idealne koreańskie społeczeństwo, żyjące w wiecznych promieniach słońca - symbolu wielkiego wodza ludu Kim Ir Sena. Film jest w rzeczywistości zapisem starannie wyreżyserowanego przez władzę i przećwiczonego spektaklu, dedykowanego Kim Ir Senowi i Kim Dzon Unowi. Władza narzuca wszystko, łącznie z ludzkimi reakcjami. Całość okazuje się przerażającą choreografią oszustwa - równie surrealistyczną, co złowrogą, przypominającą nową wersję The Truman Show.

Witalij Manski o kulisach powstawania filmu: Baliśmy się. Już po tygodniu zaczęliśmy na noc barykadować pokój od środka wszystkimi meblami. Baliśmy się, że ktoś wejdzie w nocy i poda nam środek nasenny albo zabierze coś z walizek. Teraz jest mi trochę wstyd, ale wtedy wydawało mi się to oczywiste. (fragment wywiadu dla Dużego Formatu, dodatku Gazety Wyborczej)
O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro. Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Mamy Cafe (ul. Karmelicka 52).PATRONI MEDIALNI
:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    


PARTNERZY:


                              

                       
Bookmark and Share

archiwum