kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Paterson (przedpremierowo!)

czwartek, 15 grudnia 2016, godz. 23.15

 

 

(fot. Mary Cybulski)

 

W czwartek, 15 grudnia, zapraszamy na kolejne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie przedpremierowy pokaz filmu Paterson - najnowszej produkcji fabularnej Jima Jarmuscha, twórcy Broken Flowers oraz Kawy i papierosów. To pełna humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.

 

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 30 grudnia 2016 roku.

 

Gospodarzem spotkania będzie Józef Pawlikowski - student III roku socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: 10 zł!

 

O FILMIE:

PATERSON | PATERSON

reż. Jim Jarmusch, USA 2016, 118'

(fot. Mary Cybulski)

 

MFF w Cannes 2016: udział w konkursie głównym

 

Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

 

ZWIASTUN:

  

 

 

 Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.


PARTNERZY:


             

    

 


PATRONI:


        

  

 

 

    

Bookmark and Share

archiwum