kpb

Dojrzałe Kino: Manchester by the Sea

środa, 1 lutego 2017, godz. 11.00 

 

 

 

W środę (1 lutego) o godz. 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejne spotkanie Dojrzałego Kina! W programie pokaz filmu Manchester by the Sea - poruszającej historii mężczyzny, który wraca w rodzinne strony, aby zająć się osieroconym bratankiem. Dzieło Kennetha Lonergana zostało nominowane do Oscarów w sześciu kategoriach, a grającego główną rolę Casey'a Afflecka uhonorowano Złotym Globem.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 13 zł*

 

O FILMIE:

MANCHESTER BY THE SEA | MANCHESTER BY THE SEA
reż. Kenneth Lonergan, USA 2016, 135'

(in English with Polish subtitles)

Oscary 2017: 6 nominacji - najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Casey Affleck), najlepszy aktor drugoplanowy (Lucas Hedges), najlepsza aktorka drugoplanowa (Michelle Williams), najlepszy reżyser (Kenneth Lonergan), najlepszy scenariusz oryginalny (Kenneth Lonergan)
Złote Globy 2017: najlepszy aktor w dramacie (Casey Affleck), cztery inne nominacje
Nagrody Critics Choice 2016: najlepszy aktor (Casey Affleck), najlepszy scenariusz oryginalny (Kenneth Lonergan), najlepszy młody aktor (Lucas Hedges)
Nagrody Gotham 2016: najlepszy aktor (Casey Affleck)
Nagrody National Board of Review 2016: najlepszy film, najlepszy aktor (Casey Affleck), przełomowa rola (Lucas Hedges), najlepszy scenariusz oryginalny (Kenneth Lonergan)

 

Lee Chandler (Casey Affleck) prowadzi dosyć monotonne i samotne życie pracując jako dozorca w Bostonie. Codzienną rutynę przerywa nagła śmierć jego starszego brata Joe’go (Kyle Chandler). Zaskoczony wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem (Lucas Hedges), Lee rzuca wszystko i wraca w rodzinne okolice, do niewielkiego rybackiego miasteczka Manchester-by-the-Sea. Mężczyzna musi zająć się osieroconym nastoletnim bratankiem i zmierzyć się z wydarzeniami z przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną – Randi (Michelle Williams) i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum