kpb

Baranki Dzieciom: Zima 2017a

BARANKI DZIECIOM: ZIMA 2017

15 stycznia - 26 lutego


W najbliższą niedzielę rusza kolejna edycja cyklu Baranki Dzieciom - filmowych spotkań dla najmłodszych widzów. Podczas cotygodniowych poranków w Kinie Pod Baranami dzieci wyruszą na poszukiwanie przygód w towarzystwie bohaterów najpiękniejszych polskich filmów animowanych, a po seansach wezmą udział w warsztatach inspirowanych treścią bajek.

 

Baranki Dzieciom od lat łączą pokolenia, podobnie będzie i tym razem. Na ekranie pojawią się bohaterowie klasycznych polskich animacji, których losy wciąż przykuwają dziecięcą uwagę. Cykl rozpocznie spotkanie z sympatycznym Misiem Kudłatkiem, z którym maluchy będą poznawać otaczający je świat, a dzięki pomysłowości i wyobraźni niestrudzonego Reksia najmłodsi stawią czoło coraz to nowym wyzwaniom. Razem z Błękitnym Rycerzykiem i jego dzielnym Giermkiem będą ratować przyjaciół z opresji, a w towarzystwie Bolka i Lolka spróbują swoich sił w rozmaitych dyscyplinach sportowych.

 

Zimowa aura sprzyja spędzaniu czasu w Kinie. Niesforni bracia z kultowej kreskówki nauczą dzieci jak pomóc leśnym zwierzętom przetrwać mroźną pogodę, a podczas śnieżnych zabaw staną oko w oko z niedźwiedziem. W ramach pokazu najpiękniejszych polskich bajek o zimie dzieci zobaczą także opowieść o bałwanku, który ucieka w góry przed wiosną.

 

Doskonałą okazją do wspólnego spędzenia radosnych chwil w kinie będzie Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przekonają się, że Nasz Dziadzio przeżył wiele przygód, o których warto posłuchać. W programie nie zabraknie także bajek o muzyce. Najmłodsi sprawdzą, kto jest najlepszym muzykiem w owadziej orkiestrze i pomogą konikowi polnemu odzyskać skrzypce.

 

Tradycyjnie, po każdym seansie odbywać się będą zajęcia rozwijające wyobraźnię i umiejętności małych widzów, prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W zimowej edycji cyklu maluchy wezmą udział m.in. w niezwykle kreatywnych warsztatach artystycznych ze Sztukolotnią i niekonwencjonalnych zajęciach ruchowych z Contakids Polska. Będą też wspólnie muzykować podczas uwielbianych przez nich warsztatów bębniarskich, a na zajęciach florystycznych nauczą się jak zbudowane są kwiaty i w jaki sposób o nie dbać.


Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami stwarza niepowtarzalną okazję do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.


Dodatkowo każdy mały widz może otrzymać pamiątkowy dyplom ze swojej pierwszej wizyty w kinie, który z dumą zawiesi na ścianie swojego pokoju.


Na uczestników poranków filmowych dla rodzin czekają również upominki ufundowane przez partnerów.


BILETY:
10 zł

Zachęcamy do polubienia strony Baranków na Facebooku.

 

Partnerzy cyklu:

                      


                            

 

 

Cykl polecają:

CzasDzieci.pl              

 

Qlturka.pl     Mali Turyści      MiastoDzieci.pl

                                            

  

 
KINO POD BARANAMI – MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami dziewięciokrotnie uhonorowane zostało tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom! Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie.

 

PROGRAM:


niedziela, 15 stycznia 2017, godz. 11.00
MIŚ KUDŁATEK – zestaw bajek
reż. Władysław Nehrebecki/Bronisław Zeman, Polska 1971-73, 40’
+ warsztaty bębniarskie

Serial animowany o przygodach sympatycznego Misia Kudłatka w opracowaniu plastycznym Janusza Stannego. Mały Miś poznaje otaczający go świat, przeżywa niebezpieczną przygodę w wodach parkowego stawu, błądzi w lesie, a podczas wakacji na wsi dzielnie broni podwórkowe ptactwo przed lisem-rabusiem.

Odcinki: PODWÓRKO | W PARKU | PRZYGODA W LESIE | NA WSI

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata - uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Zainspirowany rytmiką latynoską i zachodnioafrykańską, którą wykorzystuje w projektach etnicznych, jazzowych, elektronicznych, setach DJ-skich i w muzyce rozrywkowej.

W ramach warsztatów dzieci zapoznają się z instrumentami (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki, itd.) - ich historią oraz dźwiękami jakie można z nich wydobywać, uczą się zasad rytmiki i wspólnie muzykują.

 

niedziela, 22 stycznia 2017, godz. 11.00
NASZ DZIADZIO - zestaw bajek
reż. Władysław Nehrebecki, Leszek Mech, Polska 1967, 40’
+ warsztaty plastyczne

Nie ma nic przyjemniejszego, niż usiąść wygodnie i zanurzyć się w opowieściach Dziadzia z czasów jego młodości. Można wtedy się przekonać, że Dziadzio nie zawsze był dziadkiem, a przygód mógłby mu pozazdrościć niejeden młody człowiek. Zostać detektywem, zagrać w filmie jako kaskader czy polować na lwa w Afryce to nie lada gratka. Warto posłuchać historii swoich dziadków!

Odcinki: JAK ZOSTAŁEM DETEKTYWEM | MOJA PIERWSZA PODRÓŻ | JAK ZOSTAŁEM AKTOREM FILMOWYM | JAK POLOWAŁEM NA LWA

Warsztaty plastyczne poprowadzi Anna Karlińska, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.

 

niedziela, 29 stycznia 2017, godz. 11.00
PRZYGODY BOLKA I LOLKA - zestaw bajek

reż. varia, Polska 1974, 40’
+ warsztaty ruchowe z Contakids Polska

Niesforni bracia, Bolek i Lolek, podejmują się sportowych wyzwań. Biorą udział w biegu na przełaj, przyłączają się do kolarskiego wyścigu, przyczyniają się do zwycięstwa piłkarskiej reprezentacji i rywalizują w zawodach zimowych.

Odcinki: BIEG NA PRZEŁAJ | ZIMOWE ZAWODY | WIELKI MECZ | PRZYGODA NA DWÓCH KÓŁKACH


Contakids to czas na wspólne szaleństwo, bieganie, skakanie, turlanie i tarzanie. To czas odkrywania, jak można się wspólnie bawić bez żadnych zabawek, wykorzystując tylko ciało. W Contakids, poprzez fizyczny kontakt, pracę z ciałem i ruchem, rodzice i dzieci rozwijają nową formę komunikacji, która sprawia radość wszystkim. Dzieci zwiększają swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice stają się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci.

Warsztaty poprowadzi Anna Wańtuch, filmoznawczyni, tancerka, performerka, nauczycielka tańca. Autorka performensów Postnatal Project, w których występuje ze swoim dzieckiem. Pierwszy certyfikowany nauczyciel Contakids w Polsce.

 

niedziela, 5 lutego 2017, godz. 11.00
BAJKI O ZWIERZĄTKACH I MUZYCE – zestaw bajek, 40’
+ warsztaty bębniarskie

REKSIO I ŚWIERSZCZ
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1982
Reksio nie może słuchać śpiewu ptaków, bo przeszkadza mu dziwny dźwięk. W poszukiwaniu źródła tego dźwięku demoluje swoją budę. Okazuje się, że ten denerwujący dźwięk to głos świerszcza. Kiedy jednak przychodzi zima, koło budy wyje wiatr, granie świerszcza wprowadza Reksia w przyjemny nastrój.

KOMAR I ORKIESTRA
reż. Józef Byrdy, Polska 1989
Oparta na wierszowanej opowieści bajka o rywalizacji muzycznej pomiędzy komarem a konikiem polnym. Zwaśnieni rywale godzą się dopiero występując wspólnie w orkiestrze, gdzie dla obu jest miejsce.

SKRZYPCE PASIKONIKA
reż. Edward Wątor, Polska 1989
Wiatr porwał pasikonikowi jego ukochane skrzypce. Biedronka, żuk i pasikonik wyruszają na poszukiwanie zguby. Odnajdują skrzypce wplątane w pajęczynę. Zdenerwowany pająk nie chce ich oddać. Skrzypce same uwalnia się z pułapki i trafiają do rąk konika polnego.

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata - uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Zainspirowany rytmiką latynoską i zachodnioafrykańską, którą wykorzystuje w projektach etnicznych, jazzowych, elektronicznych, setach DJ-skich i w muzyce rozrywkowej.

W ramach warsztatów dzieci zapoznają się z instrumentami (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki, itd.) - ich historią oraz dźwiękami jakie można z nich wydobywać, uczą się zasad rytmiki i wspólnie muzykują.

 

niedziela, 12 lutego 2017, godz. 11.00
BAJKI O ZIMIE - zestaw bajek, 40’
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią

NAGRODZONA WYTRWAŁOŚĆ
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1968
Bałwanek nie chce się roztopić wraz z nadejściem wiosny. Ucieka więc wysoko w góry. gdzie panuje chłód. Kiedy znowu wraca zima, bałwanek powraca z gór.

PRZYGODY BOLKA I LOLKA: ZIMOWE IGRASZKI
reż. Zdzisław Kudła, Polska 1973
Bolek i Lolek w towarzystwie pieska przeżywają przygody na śniegu. Przypadkowo spotykają niedźwiedzia, przed którym z trudem udaje się im umknąć.

ZABAWY BOLKA I LOLKA: OPIEKUNOWIE ZWIERZĄT
reż. Romuald Kłys, Polska 1976
Bolek i Lolek biorą sanie i udają się na przejażdżkę po leśnych szlakach. Chłopcy pomagają zmarzniętym i wygłodniałym zwierzętom.

REKSIOWA ZIMA
reż. Romuald Kłys, Polska 1981
Podczas mroźnej zimy Reksio pomaga przetrwać głodującym ptakom. Na wiosnę odpłacą się mu pięknym śpiewem.


Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi problemami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię i poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi Justyna Mazur.

 

niedziela, 19 lutego 2017, godz. 11.00
REKSIO - zestaw bajek

reż. varia, Polska 1972-73, 41’
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią

Kultowe przygody ulubieńca małych widzów - pomysłowego Reksia. Zafascynowany filmowymi przygodami Bolka i Lolka, Reksio staje się namiętnym telewidzem, przeżywa swoją wielką wyprawę w kosmos z psiej wyobraźni, opiekuje się rannym kundlem, który wpadł pod samochód i próbuje swoich sił w malarstwie.

Odcinki: REKSIO TELEWIDZ | REKSIO KOSMONAUTA | REKSIO PIELĘGNIARZ | REKSIO MALARZ

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi problemami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię i poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi Justyna Mazur.

 

niedziela, 26 lutego 2017, godz. 11.00
PRZYGODY BŁĘKITNEGO RYCERZYKA - zestaw bajek
reż. varia, Polska 1963-64 ok. 41’
+ warsztaty florystyczne

Wzorowany na opowieściach i balladach rycerskich serial animowany dla dzieci, którego akcja toczy się w świecie owadów. Jeden z nich, Błękitny Rycerzyk wędrując po świecie walczy z wrogami, ratuje z opresji księżniczki i swojego dzielnego Giermka.

Odcinki: ROMANTYCZNA PRZYGODA | GIERMEK | KARAWANA | CZARNOKSIĘŻNIK

Warsztaty florystyczne dla dzieci to nowatorska odmiana zajęć plastycznych, inspirujących dzieci do poznawania świata przyrody. Dzieci, stykając się z żywym materiałem roślinnym, mają okazję nauczyć się staranności i dbałości o rośliny. Na warsztatach będą poznawać kwiaty, wąchać je, dotykać, oglądać jak są zbudowane.

Zajęcia poprowadzi Anna Karlińska - absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka. 

 

 

Bookmark and Share

archiwum