kpb

Specjalny pokaz Sylwestrowy - Rezerwat

Zapraszamy na specjalny pokaz przedpremierowy wyjątkowej polskiej komedii REZERWAT, jednego z największych tegorocznych odkryć w polskim kinie!

Po obejrzeniu REZERWATU dobry nastrój na imprezie Sylwestrowej gwarantowany!

Specjalny pokaz REZERWATU w Sylwestra o godz. 21.45.

Komedia nikomu nieznanego reżysera na bazie wina gronowego podbije Kino Pod Baranami już 11 stycznia!

REZERWAT | REZERWAT
reż. Łukasz Palkowski, Polska 2007

32. FPFF w Gdyni 2007
najlepszy debiut reżyserski
najlepsza drugoplanowa rola kobieca - Sonia Bohosiewicz
najlepszy montaż - Paweł Witecki
nagroda publiczności (widzów Silver Screen)
nagroda dziennikarzy (ex aequo z filmem Pora umierać)
nagroda prezesa TVP dla Soni Bohosiewicz

Camerimage 2007
oficjalna selekcja

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego 2007 - Sonia Bohosiewicz


Debiutant Łukasz Palkowski zabiera widzów w filmową podróż do zakątków Warszawy, których próżno szukać w oficjalnych przewodnikach. Rezerwat to ciepła, słodko-gorzka opowieść o mieszkańcach stołecznej Pragi - dzielnicy o specyficznym i niepowtarzalnym klimacie.

Fotograf Marcin Wilczyński (Marcin Kwaśny), po rozstaniu z dziewczyną, wprowadza się do podupadłej kamienicy na Pradze. Właściciel budynku (Krzysztof Janczar) zleca mu wykonanie serii zdjęć ilustrujących fatalny stan posesji. Marcin, fotografując sąsiadów i okolice kamienicy, odkrywa zupełnie nowy świat, który stopniowo zaczyna go fascynować. Zauroczony sąsiadką - zmysłową fryzjerką Hanką B. (Sonia Bohosiewicz), trafia na czarną listę zamieszkującego u niej porywczego kryminalisty Ryśka (Tomasz Karolak). Marcin doświadcza też specyficznych dowodów sympatii ze strony pewnego rudego łobuza. Chłopak najpierw tłucze mu szyby i lustra, a potem kradnie aparat fotograficzny. Jednak to dopiero początek serii zdarzeń, które zmienią życie Marcina, przysparzając mu nowych przyjaciół... i wrogów.

Ten film powinien się podobać. Debiut Łukasza Palkowskiego jest jedną z bardziej radosnych oraz błyskotliwych filmowych odsłon, jakie można było oglądać w ostatnim czasie. Artur Cichmiński, Stopklatka.pl

Strona oficjalna: http://www.rezerwat.paisafilms.pl/


TEASER:


Bookmark and Share

archiwum