kpb

Dojrzałe Kino: Zimna wojna (przedpremierowo)

środa, 6 czerwca 2018, godz. 11.00 

Sala Czerwona - prelekcja, pokaz filmu i dyskusja
Sala Niebieska - transmisja prelekcji i pokaz filmu

 

  

 

W środę, 6 czerwca, zapraszamy dojrzałych widzów na przedpremierowy pokaz filmu Zimna wojna autorstwa najlepszego reżysera tegorocznego festiwalu w Cannes, Pawła Pawlikowskiego, twórcy nagrodzonej Oscarem Idy. 

 

Najnowsze dzieło Pawła Pawlikowskiego to porywająca historia miłosna, która podbiła serca uczestników oraz światowych krytyków filmowych obecnych na tegorocznej edycji festiwalu w Cannes. Zimna wojna to pierwszy polski film od czasu Pianisty Romana Polańskiego, który walczył o Złotą Palmę. Pawła Pawlikowkiego uhonorowano nagrodą dla najlepszego reżysera. Na ekranie Joanna Kulig (Niewinne), Tomasz Kot (Bogowie), Borys Szyc (Pokot), Agata Kulesza (Ida), Adam Woronowicz (Czerwony pająk), Adam Ferency (Jasminum) oraz Adam Szyszkowski (Ostatnia rodzina).

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

Uwaga!

Ze względu na duże zainteresowanie, pokaz filmu odbędzie się na dwóch salach: Czerwonej i Niebieskiej. Na dyskusję po seansie zapraszamy do Sali Czerwonej.

 

O FILMIE:    

ZIMNA WOJNA | ZIMNA WOJNA
reż. Paweł Pawlikowski, Polska/Francja/Wielka Brytania 2018, 88’


fot. Łukasz Bąk

MFF w Cannes 2018: najlepszy reżyser (Paweł Pawlikowski

Twórca nagrodzonej Oscarem Idy przeniósł widzów tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu Zimna wojna jest… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

 

ZWIASTUN:


 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

 

 

Bookmark and Share

archiwum