kpb

RunCamino & Chasing the Breath - pokazy filmowów z udziałem twórców

RUNCAMINO & CHASING THE BREATH
- pokazy filmów z udziałem twórców

czwartek, 28 lutego 2019
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 28 lutego, zapraszamy na specjalne pokazy dokumentalnych filmów RunCamino oraz Chasing the Breath opowiadających o niezwykłych zmaganiach polskiego maratończyka na trasie najbardziej wymagających biegów na świecie. Gośćmi pokazu będą reżyser obu filmów Adrian Dmoch oraz ich bohater, Robert Celiński.

 

Wieczór rozpocznie pokaz filmu RunCamino, którego reżyser Adrian Dmoch towarzyszy maratończykowi Robertowi Celińskiemu pokonującemu biegiem Camino del Norte, czyli mieszczący się na północy Hiszpanii ponad 800-kilometrowy fragment słynnego szlaku św. Jakuba. Droga do Santiago de Compostela stawia bohaterowi filmu poważne, osobiste wyzwanie i staje się okazją do prawdziwie duchowej pielgrzymki. W Chasing the Breath będziecie mogli prześledzić przygotowania sportowca do Tenzing Hillary Everest Marathon  - najwyżej rozgrywanego maratonu na świecie, który odbywa się co roku w Nepalu, u stóp Mount Everest. To jedno z najtrudniejszych zadań, jakich podjął się Celiński, który ma nadzieję wkrótce zostawić w tyle niepokonanych dotąd nepalskich zawodników. Mordercze treningi wytrzymałościowe i siłowe oraz aklimatyzacja do himalajskich warunków to tylko część pracy, jaką biegacz musi wykonać nim wyruszy w trasę. Film Adriana Dmocha to również pełen emocji zapis walki człowieka z własną psychiką, której pozytywny wynik jest niezbędny do ukończenia wyścigu.

 

Projekcjom towarzyszyć będą spotkania z głównym bohaterem, Robertem Celińskim oraz reżyserem i autorem zdjęć, Adrianem Dmochem.

 

Filmy prezentowane będą z angielskimi napisami.

 

PROGRAM:

czwartek, 28 lutego
19.00
RUNCAMINO
| RUNCAMINO
reż. Adrian Dmoch, Polska 2018, 45’
+ spotkanie z twórcami

 

20.15 CHASING THE BREATH | CHASING THE BREATH
reż. Adrian Dmoch, Polska 2016, 51’
+ spotkanie z twórcami

 

BILETY: 18 zł

Karnet (2 filmy): 30 zł

*Zakup Karnetu online pod adresem kasa@kinopodbaranami.pl

 

O FILMACH:

CHASING THE BREATH | CHASING THE BREATH
reż. Adrian Dmoch, Polska 2016, 51’

Międzynarodowy Festiwal Filmu Górskiego w Islamabadzie 2017: Nagroda Publiczności
Festiwal Filmu Górskiego INKAFEST 2017: najlepszy film o bieganiu
Festiwal Górski w Lądku-Zdroju 2017: oficjalna selekcja

Dokument ukazuje treningi oraz mentalne przygotowania Roberta Celińskiego do startu w jednym z najtrudniejszych maratonów na świecie, Tenzing Hillary Everest Marathon. Twórcy postawili na autentyczność i szczere emocje, które wciągają  widzów we wspólne treningi z bohaterem, proces aklimatyzacji, a także w sferę prywatną, która wdziera się w treningowy kierat podczas najtrudniejszych momentów. 

Chasing the Breath to obowiązkowa pozycja nie tylko dla sportowców, ale również dla osób, które marzą o zdobyciu własnego Everestu i poszukują dawki pozytywnych emocji oraz motywacji. Produkcja otwiera cykl filmów o przygotowaniach Celińskiego do najpoważniejszych i najbardziej wymagających zawodów biegowych. Całość zdjęć do filmu odbyła się w Nepalu.

 

ZWIASTUN:

 

RUNCAMINO | RUNCAMINO
reż. Adrian Dmoch, Polska 2018, 45’

Festiwal Górski w Lądku-Zdroju 2018: oficjalna selekcja

Prawdopodobnie pierwszy w historii film o przebiegnięciu Camino del Norte, najstarszej drogi pielgrzymkowej Europy, 835 km z San Sebastian do Santiago de Compostela. Robert Celiński – najlepszy obcokrajowiec w historii Everest Maratonu, tym razem z Himalajów schodzi prawie na poziom morza i mierzy się z górami oraz z kapryśną pogodą Północnej Hiszpanii, gdzie biegnąc pokonuje ponad tysiącletni szlak św. Jakuba. Czy wiara pomaga mu w tym ciężkim wyzwaniu i czy ciężka droga niesie jakieś duchowe oczyszczenie?

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum