kpb

Przyjdź do Kina Pod Baranami na pokaz filmu Bracia Sisters i wygraj książkę!

22 lutego - 7 marca 2019

 

Od 22 lutego na naszych ekranach najnowszy film Jacques'a Audiarda Bracia Sisters - oparty na powieści Patricka deWitt klasyczny western z doborową obsadą. W rolach głównych wystąpili John C. Reilly (Rzeź), Joaquin Phoenix (Nigdy cię tu nie było), Jake Gyllenhaal (Zwierzęta nocy), Riz Ahmed (Venom, serial Długa noc) i Rutger Hauer (Łowca androidów).

 

Przyjdź do Kina Pod Baranami na pokaz filmu Bracia Sisters. Na odwrocie swojego biletu wpisz imię i nazwisko wraz z e-mailem lub numerem telefonu. Tak wypełniony bilet wrzuć do pudełka znajdującego się przy kasie.

 

Do wygrania egzemplarze książki Bracia Sisters autorstwa Patricka deWitt od wydawnictwa Czarne. Książka znalazła się na listach bestsellerów, była nominowana m.in. do Nagrody Bookera i Nagrody im. Waltera Scotta dla najlepszej powieści historycznej, została także wyróżniona Nagrodą Kanadyjskiego Stowarzyszenia Pisarzy, Nagrodą Literacką Gubernatora Generalnego oraz Rogers Writers’ Trust Fiction Prize.

 

 

 

Akcja potrwa do 7 marca.

Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej 8 marca.

 

O FILMIE:

BRACIA SISTERS | THE SISTERS BROTHERS
reż. Jacques Audiard, Francja/Hiszpania/Rumunia/USA/Belgia 2018, 122'

MFF w Wenecji 2018: Konkurs Główny, Srebrny Lew za najlepszą reżyserię (Jacques Audiard)
Nagrody Lumiere 2019: 3 nominacje - najlepszy film, najlepszy reżyser (Jacques Audiard), najlepsze zdjęcia (Benoît Debie)
Nagrody Louis Delluca 2019: nominacja do nagrody za najlepszy film

Lata 50. XIX wieku, Oregon. Niesławny duet zabójców, bracia Sisters, przez ponad 1000 mil aż do samego San Francisco ściga pewnego poszukiwacza złota. Uciekinier jest wynalazcą, samozwańczym geniuszem, który wplątał się w kłopoty. Podczas pościgu jeden z braci, Eli,  przeżywa kryzys i zaczyna wątpić w przyszłość kariery, którą dla siebie wybrał. Tymczasem ścigany przez nich mężczyzna może mieć dla niego ciekawą propozycję.

Uznany reżyser Jacques Audiard (Prorok, W rytmie serca) ponownie eksploruje temat więzów krwi, tym razem w gatunku westernowym. Scenariusz filmu powstał na podstawie książki Patricka de Witta. W filmie wystąpili John C. Reilly (Rzeź), Joaquin Phoenix (Nigdy cię tu nie było), Jake Gyllenhaal (Zwierzęta nocy), Riz Ahmed (Venom, serial Długa noc) i Rutger Hauer (Łowca androidów). Autorem muzyki do filmu jest Alexandre Desplat, laureat Oscara za kompozycje do Kształtu wody i Grand Budapest Hotel.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum