kpb

Kler - pokaz filmu z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

KLER (reż. Wojtek Smarzowski)
pokaz filmu z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

wtorek, 12 marca 2019, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

Znalezione obrazy dla zapytania audiomovie


Wspólnie z AudioMovie, Fundacją Kultury bez Barier, Lubię KINO i Fundacją Siódmy Zmysł zapraszamy na wyjątkowy pokaz filmu Kler z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

 

Kler, najnowsze dzieło Wojciecha Smarzowskiego, a zarazem jeden z najpopularniejszych filmów ostatnich lat, wraca do Kina Pod Baranami na wyjątkowy pokaz przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Film wyświetlony zostanie z napisami dla osób niesłyszących oraz z audiodeskrypcją, dostępną za pomocą aplikacji AudioMovie na smartfony.

 

Na pokaz należy zabrać ze sobą smartfon oraz słuchawki.

Aplikację AudioMovie można pobrać bezpłatnie:
na IOS:
https://itunes.apple.com/us/app/audiomovie/id1195796936?mt=8
na Androida: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.ibemag.am.mobile


Zaleca się pobranie aplikacji przed przyjściem do kina. Na miejscu będą obecni asystenci, którzy pomogą w pobraniu i obsłudze aplikacji oraz dotarciu do sali kinowej.

 

Osoby z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, które chcą skorzystać z pomocy asystentów proszone są o kontakt z Reginą Mynarską: regina.mynarska@siodmyzmysl.org

 

BILETY: 13 zł

 

O FILMIE:

KLER | CLERGY
reż. Wojtek Smarzowski, Polska 2018, 135’


Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też ostatniemu z nich, który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, nie bez wpływu na życie każdego z nich.
Wojtek Smarzowski, wielokrotnie nagradzany twórca Wołynia i Drogówki wraca z nowym filmem. Kler to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej „od strony zakrystii”, rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające. Wszystko to ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych aktorski popis dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum