kpb

Bosch - Ogród snów - pokazy w Kinie Pod Baranami

BOSCH - OGRÓD SNÓW (reż. José Luis López-Linares)
- pokazy w Kinie Pod Baranami
poniedziałek, 15 kwietnia 2019, godz. 19.00
środa, 17 kwietnia 2019, godz. 19.00 oraz 20.45
poniedziałek, 22 kwietnia 2019, godz. 21.00
wtorek - środa, 23 - 24 kwietnia 2019, godz. 19.00
czwartek, 25 kwietnia 2019, godz. 19.00 oraz 20.45
czwartek, 9 maja 2019, godz. 21.15

Kino Pod BaranamiZapraszamy na specjalne pokazy filmu Bosch - ogród snów poświęconego w całości jednemu z najbardziej zagadkowych obrazów w historii malarstwa - Ogrodowi rozkoszy ziemskich Hieronima Boscha.


 
O Hieronimie Boschu, wielkim niderlandzkim malarzu, wiadomo stosunkowo niewiele. Jego biografia do dziś pozostaje zagadką, podobnie jak wiele stworzonych przez niego dzieł. Szczególne zaciekawienie budzi tajemniczy Ogród rozkoszy ziemskich, wypełniony fantastycznymi stworzeniami, biblijnymi motywami oraz niemal narkotycznymi wizjami, od wieków rozbudzający wyobraźnię niezliczonych wielbicieli sztuki.

 

Film dokumentalny Bosch - ogród snów został w całości poświęcony właśnie temu dziełu. W odkrywaniu jego tajemnic towarzyszą widzowi znane postacie świata kultury - m.in. pisarze Orhan Pamuk i Salman Rushdie, śpiewaczka operowa Renée Fleming, muzyk Ludovico Einaudi oraz wielu historyków sztuki. Koordynatorem przedsięwzięcia jest hiszpański operator i dokumentalista, dwukrotny zdobywca prestiżowej nagrody Goya, José Luis López-Linares.

 

BILETY:
25 zł (normalny)
20 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

BOSCH - OGRÓD SNÓW | EL BOSCO. EL JARDÍN DE LOS SUEÑOS
reż. José Luis López-Linares, Francja/Hiszpania 2016, 90’

Znalezione obrazy dla zapytania bosch - ogród snów 

Film dokumentalny w reżyserii Jose Luis Lopez Linaresa o jednym z najważniejszych dzieł Boscha i jednym z najbardziej ikonicznych i zagadkowych obrazów w historii malarstwa – obrazie Ogród rozkoszy ziemskich. W przygotowaniu produkcji wzięło udział wielu artystów, pisarzy, filozofów, muzyków i naukowców dzieląc się osobistymi przemyśleniami o historycznym i artystycznym znaczeniu obrazu, kontynuując dyskurs rozpoczęty 500 lat temu na dworze książąt Nassau, kiedy wierzono, że obraz został jedynie zlecony przez Boscha.

 

ZWIASTUN z ang. napisami:

Bookmark and Share

archiwum