kpb

Nie ma nas w domu - pokaz przedpremierowy

Nie ma nas w domu (reż. Ken Loach)
- pokaz przedpremierowy

środa, 13 listopada 2019, godz. 19.00
Kino Pod Baranami

 

13 listopada zapraszamy na pokaz przedpremierowy najnowszego dzieła dwukrotnie nagradzanego Złotą Palmą Kena Loacha. Nie ma nas w domu to film, który poruszył publiczność festiwalu w Cannes, a przez krytykę został uznany za jeden z najlepszych obrazów brytyjskiego mistrza. 

 

Nie ma nas w domu to głęboko ludzki i pełen wrażliwości portret rodziny, która wbrew przeciwnościom stara się podążać za swoimi marzeniami, a jednocześnie ważny i aktualny obraz realiów kapitalizmu, współczesnego rynku pracy i wyzwań, jakie stawia przed przeciętnym obywatelem.


Za scenariusz Nie ma nas w domu odpowiada długoletni współpracownik Kena Loacha, Paul Laverty – laureat Złotej Palmy, czterokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. Zdjęcia do filmu to z kolei dzieło Robby’ego Ryana, nominowanego do Oscara za Faworytę Yorgosa Lanthimosa.


Nie ma nas w domu pokazywany był już na najważniejszych europejskich i światowych festiwalach, m.in. w Toronto, Zurychu i w San Sebastian.

 

BILETY:

23 zł (normalny)
16 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

NIE MA NAS W DOMU | SORRY WE MISSED YOU
(Ken Loach) GB/FR/BE 2019, 100'


Ricky i Abbie chcą dla siebie i swoich dzieci czegoś więcej. On jest w stanie poświęcić wszystko, żeby ich marzenie o własnym domu wreszcie się spełniło. Ma dosyć czekania, aż sprawy przyjmą lepszy obrót – stawia wszystko na jedną kartę i zaczyna pracę na własną rękę. Rzuca się w wir obowiązków, chcąc jak najszybciej osiągnąć swój cel. Ona, myśląc o przyszłości, nie chce stracić z oczu tego, co już mają: kochającej się rodziny i wzajemnego wsparcia. Wierzy, że goniąc za szczęściem, trzeba wiedzieć, kiedy się zatrzymać.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum