kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Irlandczyk

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
IRLANDCZYK (reż. Martin Scorsese)
sobota, 23 listopada 2019, godz. 10.00
Kino Pod Baranami

 

 


23 listopada zapraszamy na Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Tym razem na ekranie zagości monumentalne dzieło mistrza kina Martina Scorsese - Irlandczyk. Bilety dla uczniów po 10 zł.


Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutować o tym, co zobaczyli. Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się w wybrane sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez jednego z licealistów, a wieńczy intensywna wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują sami uczestnicy.


Podczas listopadowego spotkania na ekranie pojawi się Irlandczyk - najnowszy film Martina Scorsese, twórcy Chłopców z ferajny, Taksówkarza i Wilka z Wall Street. Amerykański reżyser opowiada w nim rozłożoną na wiele dekad historię Franka Sheerana (w tej roli Robert de Niro) - weterana II wojny światowej, który po powrocie do cywila pracuje jako zabójca na zlecenie i jest zamieszany w jedno z najbardziej tajemniczych morderstw w historii Stanów Zjednoczonych.


Jak podkreślają krytycy, Irlandczyk powala swoim rozmachem - ponad trzy godziny projekcji wypełnione jest aż po brzegi akcją, humorem, przestępczymi potyczkami oraz świetnym aktorstwem. Oprócz wspomnianego już de Niro, na ekranie pojawiają się także: Al Pacino, Bobby Cannavale, Harvey Keitel oraz Joe Pesci. Szczególną uwagę zwracają także niezwykle kosztowne efekty specjalne, których celem było wiarygodne, cyfrowe odmłodzenie głównych bohaterów. 


Gospodarzem spotkania będzie Janek Klein - uczeń 2. klasy (profil humanistyczny) w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.

 

 

Po seansie Good Lood poczęstuje młodych kinomanów SMAKowitym naturalnym loodem :) 

 

 

>KUP BILET<

 

BILETY dla uczniów: 10 zł


Kino Pod Baranami przypomina o specjalnej ofercie promocyjnej dla uczniów krakowskich szkół - Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.

 

Pomóż nam ulepszyć SMAK! Wypełnij krótką ankietę dostępną TUTAJ!


 
O FILMIE:


IRLANDCZYK | THE IRISHMAN
(Martin Scorsese) US 2019, 210’

 
Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci w nowym filmie Martina Scorsese Irlandczyk. Ta epicka saga przedstawia świat zorganizowanej przestępczości w powojennej Ameryce z perspektywy Franka Sheerana — weterana II wojny światowej, kanciarza i zabójcy na zlecenie, który miał okazję współpracować z najsłynniejszymi kryminalistami stulecia. Akcja filmu toczy się na przestrzeni kilku dekad i śledzi historię jednej z największych nierozwiązanych tajemnic w dziejach Stanów Zjednoczonych, jaką było zniknięcie owianego legendą przewodniczącego związków zawodowych, Jimmy'ego Hoffy. Obraz zabiera widza w intrygującą podróż po tajnych szlakach zorganizowanej przestępczości, ukazując jej mechanizmy, konflikty i powiązania ze światem polityki.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum