kpb

I młodzi pozostaną - pokaz specjalny wersji 3D

I młodzi pozostaną (3D) (reż. Peter Jackson)
- pokaz specjalny filmu w wersji 3D

czwartek, 14 listopada 2019, godz. 17.45
Kino Pod Baranami

 

 

14 listopada zapraszamy na specjalny pokaz w wersji trójwymiarowej rewelacyjnego filmu dokumentalnego Petera Jacksona I młodzi pozostaną. Ten stworzony z oryginalnych odrestaurowanych materiałów ze zbiorów londyńskiego Imperial War Museum dokument zgłębia mroczną historię pierwszej wojny światowej.

 

Z wykorzystaniem przetworzonego dźwięku z archiwum BBC oraz wywiadów z żołnierzami niezwykły obraz, ożywiający rzeczywistość wojny na linii frontu za pomocą nowoczesnych technik produkcji, wyostrzenia i barwienia archiwalnej taśmy filmowej. To jeden z najdroższych filmów eksperymentalnych kina dokumentalnego ostatnich lat.

 

BILETY:

24 zł (normalny)
19 zł (ulgowy)
18 zł (senior)

 

O FILMIE:

I MŁODZI POZOSTANĄ 3D | THEY SHALL NOT GROW OLD
(Peter Jackson) NZ/GB 2018, 99'


Film prezentuje niezwykłe spojrzenie na żołnierzy i wydarzenia I wojny światowej przedstawione na ekranie w sposób, jakiego dotąd nikt nie widział. Patrzymy jak żołnierze jedli, spali i przyjaźnili się, a także jak wyglądało ich życie z dala od okopów. Obrazy sprzed wieku wyglądają tak, jakby zostały zrobione wczoraj, a przerobienie zdjęć z czarno-białego formatu na kolorowy ukazuje niewidzialne dotąd szczegóły. Dzięki temu film oferuje mocne, porywające i niezwykle przejmujące przeżycie wojny. Stara się przywrócić głos wojennym weteranom i przypomnieć obraz pokolenia zmienionego raz na zawsze przez globalną wojnę. Film powstał z okazji 100-lecia zakończenia I wojny światowej. Jackson zadedykował go swojemu dziadkowi, który walczył na wojnie.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum