kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Nędznicy

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
NĘDZNICY (reż. Ladj Ly)
sobota, 29 lutego 2020, godz. 10.00
Kino Pod Baranami


29 lutego zapraszamy na Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Młodzi kinomani obejrzą Nędzników - debiut Ladja Ly okrzyknięty jednym z najlepszych europejskich filmów zeszłego roku, nominowany do Oscara i Złotych Globów. Bilety dla uczniów po 12 zł.


Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutować o tym, co zobaczyli. Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się w wybrane sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez jednego z licealistów, a wieńczy intensywna wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują sami uczestnicy.

 

Gospodynią spotkania będzie Gabriela Maciejasz - uczennica 3 klasy w I LO w Krakowie.

 


Akcja filmu rozgrywa się na jednym z paryskich osiedli, dotyczy afrykańskich emigrantów, starających odnaleźć się we francuskim społeczeństwie.

 


BILETY dla uczniów: 12 zł

 

Pomóż nam ulepszyć SMAK! Wypełnij krótką ankietę dostępną TUTAJ!

 


Przypominamy o specjalnej ofercie promocyjnej dla uczniów krakowskich szkół - Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.


O FILMIE:

NĘDZNICY | LES MISÉRABLES
(Ladj Ly) FR 2019, 104’


Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum