kpb

Magnezja - pokaz z udziałem reżysera

MAGNEZJA (reż. Maciej Bochniak)
- pokaz z udziałem reżysera

piątek, 11 czerwca 2021, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na pokaz filmu Magnezja, z udziałem reżysera, Macieja Bochniaka. Tym razem, twórca przewrotnego Disco Polo zabierze widzów na polsko-sowieckie pogranicze, gdzie aż roi się od bandytów, oszustów oraz stróżów prawa, starających się powstrzymać rosnące w siłę gangi. Po seansie filmu odbędzie się spotkanie z reżyserem, które poprowadzi Anita Piotrowska.


Wyróżniona czterema Złotymi Lwami Magnezja to pełen czarnego humoru western, osadzony na przełomie lat 20. i 30. XX wieku. W centrum fabuły znajduje się gangsterski ród Lewenfiszów, skonfliktowany z rosnącymi w siłę sowieckimi bandytami. W cieniu ich ciągłych konfrontacji ukrywają się bracia Hudini - młodzi spryciarze, planujący wielki napad na bank.


W Magnezji można odnaleźć echa twórczości braci Coen, spaghetti westernów, gangsterskich dramatów spod znaku Ojca chrzestnego oraz swobodnego podejścia do historii reprezentowanego przez Quentina Tarantino. Magnezja to wypełniony akcją list miłosny do kina, z którego aż bije czysta radość tworzenia.


W tworzenie Magnezji zaangażowany był imponujący zestaw artystów. Autorem zdjęć jest wielokrotnie nagradzany dokumentalista, Paweł Chorzępa, a za scenografię odpowiadał Marek Warszewski (Najlepszy, Miasto 44). Kostiumy wyszły spod ręki Doroty Roqueplo, której prace można podziwiać m.in. w Mieście 44 i Hiszpance. Muzykę skomponował laureat Oscara, Jan A.P. Kaczmarek. W obsadzie filmu znalazła się prawdziwa plejada polskich gwiazd, m.in. Dawid Ogrodnik, Mateusz KościukiewiczMaja OstaszewskaBorys Szyc, Andrzej Chyra.

 

Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem, Maciejem Bochniakiem, które poprowadzi Anita Piotrowska (Tygodnik Powszechny).

 

BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy, senior)

 

Zapraszamy również na naszą platformę e-kinopodbaranami.pl, gdzie dostępny jest poprzedni film reżysera Macieja Bochniaka: pełne lekkości i absurdu Disco Polo, osadzone w szalonych latach 90.

 

O FILMIE:
 

MAGNEZJA | MAGNESIUM
(Maciek Bochniak) PL 2020, 120’

FPFF w Gdyni 2020: Najlepsza scenografia, Najlepsza charakteryzacja, Najlepsze kostiumy, Złoty Pazur (Konkurs “Inne spojrzenie”)


Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem!

 

Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum