kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Nowy porządek

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #252
NOWY PORZĄDEK (reż. Michel Franco)
czwartek, 21 października 2021, godz. 22.45
Kino Pod Baranami

 

 

21 października, zapraszamy na kolejne spotkanie studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie zagości szokujący Nowy porządek Michela Franco, wyróżniony Srebrnym Lwem na Festiwalu w Wenecji. Projekcję poprzedzi wprowadzenie przygotowane przez jednego z widzów, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów tylko 12 zł!

 

Mocny jak zadany niespodziewanie cios, kipiący od gniewu jak uliczny tłum, wciągający niczym polityczna intryga – Nowy porządek to wbijająca w fotel mieszanka thrillera i dramatu roztaczająca szokującą wizję najbliższej przyszłości.


Nowy porządek to prowokacyjny obraz świata ogarniętego rewolucją. Wystawne wesele przemienia się w wizji Michela Franco w brutalną walkę klas, która z każdą chwilą przybiera na sile. Meksykański reżyser, znany dotychczas przede wszystkim jako twórca intymnych i poruszających opowieści (Opiekun, Pragnienie miłości) ukazuje w Nowym porządku swoje drugie, drapieżne oblicze.

 

Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Posłuchaj reportażu UJOT FM o inauguracyjnym spotkaniu SNKF:

BILETY: 12 zł

 

O FILMIE:
 
NOWY PORZĄDEK | NUEVO ORDEN
(Michel Franco) MX/FR 2020, 86’

MFF w Wenecji 2020 - wygrana: Srebrny Lew - Wielka nagroda Jury (Michel Franco)
MFF w Wenecji 2020 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Michel Franco)
MFF Nowe Horyzonty 2020 - nominacja: Pokazy Galowe - Udział w sekcji (Michel Franco)


Zdobywca Srebrnego Lwa – Nagrody Jury na festiwalu w Wenecji przewiduje jutrzejsze konsekwencje dzisiejszych napięć. Pogłębiające się nierówności, pęczniejące bańki bogactwa pośród morza desperacji, frustracji i nędzy muszą doprowadzić do kryzysu i Nowy porządek rozpoczyna się właśnie w momencie, w którym biedni występują przeciw bogatym, kolorowi przeciw białym, wojsko przeciw społeczeństwu, a ulice bierze we władanie chaos.


Ten potężny wstrząs reżyser obserwuje z perspektywy rodziny milionerów, którzy w posiadłości na obrzeżach miasta Meksyk organizują wesele córki. Rozbawiona elita za późno dostrzeże niebezpieczeństwo, zakradające się niepostrzeżenie, jak włamywacze, którzy zaraz rozbiją zabawę. Czy ci, co przyszli wyrównać stulecia krzywd, będą mieć litość chociaż dla tych, którzy kiedyś okazali im serce? I kto, na ruinach upadającego systemu, zbuduje „Nowy porządek”?

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PARTNERZY:

 

Bookmark and Share

archiwum