kpb

Diana. The Princess - pokazy przedpremierowe

DIANA. THE PRINCESS
(reż.
Ed Perkins)
pokaz przedpremierowy
sobota, 17 września 2022, godz. 15.45
Kino Pod Baranami

 


17 września zapraszamy na przedpremierowy pokaz Diana. The Princess - najnowszego filmu nagrodzonych Oscarami twórców dokumentalnych hitów Sugar Man i Człowiek na linie – Man on Wire.

 

Film Diana. The Princess został zrealizowany przez nominowanego do Oscara reżysera Eda Perkinsa (Czarna owca, Powiedz mi, kim jestem) oraz nagrodzonego Oscarem producenta Simona Chinna (Człowiek na linie – Man on Wire, Sugar Man). Eklektyczny, złożony całkowicie z materiałów archiwalnych film, tworzy portret księżnej Walii jako kobiety nieprzerwanie otoczonej przez dziennikarzy i fotoreporterów, którzy uważnie śledzili każdy jej ruch.


Tak naprawdę interesowało mnie pytanie, co ta historia mówi nam o nas samych. Jaki jest nasz związek nie tylko z monarchią, ale też z celebrytami? Jaka była nasza rola, a może współudział, w tej tragicznej opowieści? - zastanawiał się reżyser w wywiadach.

 

BILETY:

25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)

 

O FILMIE:

DIANA. THE PRINCESS | THE PRINCESS
(Ed Perkins) GB/DE 2022, 109’

Najnowszy film nagrodzonych Oscarami twórców dokumentalnych hitów Sugar Man i Człowiek na linie – Man on Wire. Poruszająca, pełna emocji i wzruszeń, wyłaniająca się z mozaiki materiałów pozbawionych skrupułów paparazzich, opowieść o Dianie, kobiecie, której życie śledził cały świat.


W dniu ślubu z księciem Karolem, Diana Spencer przykuwa oczy całego świata. Od tej chwili każdy ruch przyszłej ikony XX wieku, obserwowany jest przez obiektywy paparazzich, którzy staną się fascynacją i przekleństwem księżnej.

 

 


ZWIASTUN:
 

 

 

POPRZEDNIE POKAZY:

niedziela, 14 sierpnia 2022, godz. 13.45
Małopolski Ogród Sztuki


środa, 31 sierpnia 2022, godz. 18.30
Małopolski Ogród Sztuki

czwartek, 15 września 2022, godz. 18.15
Małopolski Ogród Sztuki
(ul. Rajska 12)

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum