kpb

Nie martw się, kochanie - pokaz przedpremierowy

NIE MARTW SIĘ, KOCHANIE
(reż. Olivia Wilde)

pokaz przedpremierowy
czwartek, 22 września 2022, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

 

 

 

22 września zapraszamy na przedpremierowy pokaz głośnego filmu Olivii Wilde Nie martw się, kochanie - prezentowanej na Festiwalu w Wenecji opowieści o małomiasteczkowym raju, skrywającym mroczne tajemnice. W rolach głównych: Florence Pugh, Harry Styles i Chris Pine.


Nie martw się, kochanie to odważny i zachwycający wizualnie thriller psychologiczny, nakręcony przez aktorkę Olivię Wilde, która w 2019 roku zadebiutowała jako reżyserka świetnie przyjętą Szkołą melanżu (oryg. Booksmart).

 
W Nie martw się, kochanie pobrzmiewają echa kultowych Żon ze Stepford, Blue Velvet a nawet Truman Show. Akcja filmu jest osadzona w konserwatywnej społeczności o jasnym podziale ról: mężczyźni każdego ranka całują swoje żony na pożegnanie i wychodzą do pracy, a w tym czasie kobiety zajmują się domem i dziećmi. Miasteczko Victory, ze swoimi przytulnymi domami i starannie przystrzyżonymi trawnikami, zdaje się idealnym miejscem do życia. Całość jest jednak podszyta narastającym niepokojem i tajemnicami, które zaczynają wychodzić na jaw.


W obsadzie filmu znaleźli się: Florence Pugh (Małe kobietki, Midsommar. W biały dzień), Harry Styles (Dunkierka, Eternals), Chris Pine (Wonder Woman, Aż do piekła) i Gemma Chan (Eternals, Bajecznie bogaci Azjaci).

 
BILETY:
25 zł
(normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:
 
NIE MARTW SIĘ, KOCHANIE | DON'T WORRY DARLING
(Olivia Wilde) US 2022, 122’

Alice (Florence Pugh) i Jack (Harry Styles) mają szczęście mieszkać w wyidealizowanej społeczności Victory. Jest to eksperymentalne miasteczko pracownicze dla zatrudnionych przy ściśle tajnym Projekcie Victory oraz ich rodzin.

 
Optymizm społeczny lat 50. XX wieku, uosabiany przez szefa, Franka (Chris Pine) – korporacyjnego wizjonera i trenera motywacyjnego – przenika każdy aspekt codziennego życia w tej zintegrowanej pustynnej utopii. Mężczyźni spędzają każdy dzień w siedzibie Projektu Victory, pracując nad „rozwojem nowoczesnych materiałów”. Ich żony zaś – w tym elegancka partnerka Franka, Shelley (Gemma Chan) – cieszą się pięknem, luksusami i rozpasaniem swojego osiedla. Życie w nim jest doskonałe, a potrzeby każdego mieszkańca są zaspokajane przez pracodawców. W zamian proszą oni tylko o dyskrecję i niekwestionowane oddanie sprawie Victory. Na powierzchni idyllicznego życia pojawiają się jednak pęknięcia, a spod atrakcyjnej fasady wyzierają przebłyski czegoś strasznego.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum