kpb

Portret królowej - pokaz dokumentu w pierwszą rocznicę śmierci Elżbiety II

PORTRET KRÓLOWEJ (reż. Fabrizio Ferri)
pokaz dokumentu
w pierwszą rocznicę śmierci Elżbiety II
piątek, 8 września 2023, godz. 18.00
dodatkowe pokazy:
sobota-niedziela, 9-10 września 2023, godz. 15.45
Kino Pod Baranami

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13744_2.jpg

Niezwykła filmowa opowieść o najbardziej ikonicznej kobiecie naszych czasów. Ukazujący ogromną moc fotografii dokument Portret królowej Fabrizio Ferriego, będzie można zobaczyć w naszym Kinie w pierwszą rocznicę śmierci słynnej monarchini, w piątek, 8 września oraz w weekend, 9-10 września.

Portret królowej to dokument, który ukazuje historię królowej Elżbiety II z zupełnie nowej perspektywy: poprzez najbardziej intymne, niesamowite i rewolucyjne fotograficzne portrety. Zebrane w filmie zdjęcia tworzą unikalny, obszerny album mówiący wiele o zmieniającym się świecie i losach słynnej monarchini.  

Ponad siedemdziesiąt lat panowania królowej Elżbiety II zostało zbadanych – dyskretnie – przez obiektywy niesamowitych fotografów. Od pierwszych portretów w prostym, niewinnym stylu Marcusa Adamsa, po bardziej formalne wyrafinowanie Cecila Beatona i Tony'ego Armstronga-Jonesa, po prace współczesnych mistrzów fotografii Briana Arisa, Jasona Bella, Juliana Caldera, Davida Montgomery’ego, Johna Swannella i Chrisa Levine’a.

Reżyserem dokumentu Portret królowej jest Fabrizio Ferri, również autor zdjęć. Film został oparty na książce Elżbieta II. Portret królowej napisanej przez Paolę Calvetti, która jest też odpowiedzialna za scenariusz.

Dokument Portret królowej będzie można zobaczyć w naszym Kinie ponadto w sobotę i niedzielę, 9 i 10 września (godz. 15.45).

DATY POKAZÓW:
   piątek, 8 września 2023, godz. 18.00

   sobota, 9 września 2023, godz. 15.45

   niedziela, 10 września 2023, godz. 15.45BILETY:
35 zł (normalny)
25 zł (ulgowy)

O FILMIE:

PORTRET KRÓLOWEJ | PORTRAIT OF THE QUEEN
(Fabrizio Ferri) GB 2022, 77’Królowa Elżbieta II oczami najwybitniejszych światowych fotografów, którzy uwieczniali brytyjską ikonę na przestrzeni niemal siedmiu dekad. Efektem ich pracy jest unikalny wizerunek słynnej kobiety na tle świata, zmieniającego się z prędkością światła. Film został oparty na książce Paoli Calvetti Elżbieta II. Portret królowej.

ZWIASTUN:PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum