kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Dream Scenario

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #321
DREAM SCENARIO (reż. Kristofer Borgli)
pokaz z dyskusją
czwartek, 11 stycznia 2024, godz. 23.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14021_0.jpg


Nicolas Cage jako mężczyzna ze snów. Wyprodukowane przez studio A24 Dream Scenario to pierwszy film, jaki w 2024 roku obejrzą uczestnicy Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.

W filmie Dream Scenario nagrodzony Oscarem Nicolas Cage wciela się w postać niedocenianego i niemal niezauważalnego szarego człowieka, którego los zmienia się diametralnie, odkąd co noc śni się obcym ludziom na całym świecie.

Zainteresowany kulturą internetu, viralowością i fenomenem influencerów reżyser Kristoffer Borgli (Chora na siebie) eksploruje w swoim filmie zarówno proces stawania się celebrytą, jak i szybką utratę sympatii mas. Zgłębiając te tematy, nie mógł lepiej dobrać odtwórcy głównej roli. Cage, którego twarz widnieje na tysiącach memów i zabawnych gadżetów, pokazuje w Dream Scenario nie tylko wybitny komediowy talent, ale także fenomenalny warsztat dramatyczny. Wyśmiewany za wybierane role, ale także nieustannie utrzymujący się na topie aktor, dostał szansę na rozwinięcie skrzydeł. Za swoją kreację otrzymał nominację do Złotego Globa.

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Gospodynią spotkania będzie Anna Zofia Leśniewska - studentka kognitywistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy shot w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

BILETY dla studentów: 16 zł


O FILMIE:
DREAM SCENARIO | DREAM SCENARIO
(Kristoffer Borgli) US 2023, 100'Złote Globy 2024 - nominacje: Najlepszy aktor w komedii lub musicalu (Nicolas Cage)

Paul (Nicolas Cage) to sympatyczny, choć trochę nudny profesor akademicki, który znienacka zaczyna pojawiać się w snach milionów obcych ludzi – a wszyscy zadają sobie pytanie: dlaczego akurat on? Z dnia na dzień, a w zasadzie  z nocy na noc, Paul Matthews staje się celebrytą szczególnej kategorii. Nastoletnie córki przestają się go wstydzić, odzywa się do niego jego była, w oczach studentów zaczyna być cool, a na biurku przybywa lukratywnych kontraktów reklamowych. Wreszcie jest KIMŚ. Jednak szybko jego życie z ucieleśnienia marzeń staje się koszmarem, a z fascynującego fenomenu Paul staje się ofiarą cancel culture.


ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   Bookmark and Share

archiwum