kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Totem

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #322
TOTEM (reż. Lila Avilés)
pokaz z dyskusją
czwartek, 18 stycznia 2024, godz. 23.15
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14036_0.jpg


Wyróżniona na festiwalu w Berlinie wzruszająca, pełna czułości historia o sile rodzinnych więzów w obliczu nadchodzącego pożegnania. Film Totem w reżyserii Lili Avilés będzie można zobaczyć w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego w czwartek, 18 stycznia. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 18 zł.

Kino zdążyło już odmienić hasło „rodzina” przez wszystkie formy i przypadki, ale Meksykanka Lila Avilés w filmie Totem udowadnia, że wciąż można opowiadać o niej w świeży, nowatorski sposób. I robić to bez zadęcia, unikając pustych haseł, oczywistych obserwacji i górnolotnych sloganów, za to z olbrzymią dozą empatii, mądrości i niewymuszonego humoru, który potrafi rozjaśnić nawet najczarniejszą godzinę.

Totem w reżyserii Lili Avilés to meksykański kandydat w kategorii najlepszy film międzynarodowy, który trafił na Oscarową shortlistę.

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Gospodarzem spotkania będzie Antoni Mikołajczak, który studiuje kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

BILETY dla studentów: 18 zł


O FILMIE:
TOTEM | TÓTEM
(Lila Avilés) MX/DK/FR 2023, 95'MFF w Berlinie 2023: Nagroda Jury Ekumenicznego - Najlepszy film w konkursie (Lila Avilés)

Film rozpoczyna się od gorączki przygotowań do imprezy urodzinowej ojca, organizowanej w iście meksykańskim stylu: jest gwarno, tłoczno i kolorowo. Do domu schodzą się kolejni goście, a każdy z nich wydaje się być jeszcze barwniejszy od poprzedniego. Cały ten piękny harmider obserwujemy oczami siedmioletniej Sol; cichej i skromnej dziewczyny o przenikliwym spojrzeniu, która stopniowo wprowadza nas do tego fascynującego mikrokosmosu. Na horyzoncie widać jednak rodzinne trzęsienie ziemi, które diametralnie zmieni życie wszystkich domowników, zwłaszcza młodej Sol.


ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   
Bookmark and Share

archiwum