kpb

Nowe przygody Misia Uszatka - zestaw II

reżyseria: Eugeniusz Ignaciuk

czas trwania: 36 min.
produkcja: Polska 1980
język: polski

info: Baranki Dzieciom

Kultowy serial o przygodach Misia Uszatka i jego przyjaciół: Prosiaczka, Króliczków, Zajączka i psa Kruczka. Serial ma charakter edukacyjny - uczy najmłodszych widzów tolerancji, uczciwości i zasad dobrego wychowania.

 

ODCINKI:

BYŁEM TU PIERWSZY
(Eugeniusz Ignaciuk) PL 1980
Miś Uszatek i przyjaciele wybierają się na zimową wycieczkę. Jest to świetna okazja do zabawy, ale także i do nauki: Zajączek i Prosiaczek poznają sposoby na rozwiązywanie konfliktów z kolegami. Co zrobić, jeśli wszyscy w autokarze chcą siedzieć przy oknie?

KRYJÓWKA
(Eugeniusz Ignaciuk) PL 1980
Zabawa w chowanego to świetny sposób na spędzanie czasu – pod warunkiem, że nikt się nie zgubi. Podczas przeprowadzki u królikowej mamy, małe króliczki schowały się trochę zbyt dobrze. Na szczęście wszyscy zostają odnalezieni, w dodatku do domu przyjeżdżają piękne nowe meble.

KTO WSTAŁ LEWĄ NOGĄ
(Eugeniusz Ignaciuk) PL 1980
Co to znaczy „wstać lewą nogą”? Tego dnia koziołek wcale nie chce bawić się z innymi zwierzątkami i chowa się przed nimi w przedszkolnej szatni. Okazuje się jednak, że na smutki najlepsze jest właśnie towarzystwo przyjaciół. Ostatecznie zawsze można też położyć się na ziemi i… wstać jeszcze raz, tym razem prawą nogą.

ŻÓŁTA KOPERTA
(Eugeniusz Ignaciuk) PL 1980
Miś Uszatek i jego przyjaciele dobrze wiedzą, że lepsze od wyrzucania papierków jest zbieranie makulatury i oddawanie jej do punktu skupu. To doskonały pretekst, aby zrobić domowe porządki, ale trzeba uważać, aby nie wyrzucić przypadkiem czegoś ważnego. Zajączek szuka bardzo szczególnej koperty, w której schował wszystkie swoje oszczędności…


WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 60’)
 
Warsztaty plastyczne poprowadzi Agnieszka Doniec - animatorka kultury i edukatorka. Przez wiele lat związana z Muzeum Fotografii w Krakowie. Kocha koty i Caravaggia.


 

Prezentowany w ramach Baranki Dzieciom.


Wcześniej w ramach wydarzenia Bajkowy Dzień Dziecka z Famigą 2019 oraz Baranki Dzieciom (luty 2023), Baranki Dzieciom: Nowe przygody Misia Uszatka (czerwiec 2023) oraz Baranki Dzieciom: Nowe przygody Misia Uszatka - pokaz bajek i warsztaty plastyczne(listopad 2023) oraz Baranki Dzieciom: Nowe przygody Misia Uszatka - pokaz bajek i warsztaty plastyczn (styczeń 2024).

Bookmark and Share