kpb

Copilot

tytuł oryginalny: Copilot

reżyseria: Anne Zohra Berrached
aktorzy: Canan Kir, Roger Azar, Özay Fecht, Jana Julia Roth, Ceci Chuh, Nicolas Chaoui

czas trwania: 118 min.
produkcja: Niemcy/Francja 2021
język: niemiecki, angielski, arabski, turecki
napisy: polskie
in German, English, Arabic and Turkish with Polish subtitles
info: Tydzień Filmu Niemieckiego

Asli, młoda Turczynka studiuje w Hamburgu medycynę. Do jej kręgu znajomych i przyjaciół należą zarówno Niemcy jak i inni obcokrajowcy. Pewnego dnia pojawia się wśród nich Saaed z Libanu, który również planuje zostać medykiem, choć jego największym marzeniem jest pilotowanie samolotów. Chłopak ma jasno sprecyzowane poglądy, chce założyć rodzinę i troszczyć się o nią. Związkowi Asli z młodym Arabem ostro sprzeciwia się matka dziewczyny, jednak para postanawia pokonać tę przeszkodę i zawiera małżeństwo w tajemnicy przed nią. Wkrótce Saaed zaczyna znikać z domu.


Reżyserka filmu, pochodząca z Algierii Anne Zohra Berrached (Dwie matki, 24 tygodnie), opowiada historię, którą znamy z niezliczonych medialnych relacji. Przedstawia ją jednak z nietypowego punktu widzenia i stawia jednocześnie ważne oraz bardzo aktualne pytania. Na ile znamy osoby, które są nam najbliższe i czy jest się współodpowiedzialnym za czyny członka najbliższej rodziny? Gdzie i czy w ogóle można wyznaczyć granicę lojalności wobec bliskich i wreszcie czy ważniejsza jest odpowiedzialność za rodzinę, czy też za społeczeństwo i świat, w którym żyjemy.


| Two students marry in secret despite objections from the woman's mother. In a mosque in Hamburg, they promise to stay together, but the man commits to an act that will shake the whole world.

 

Prezentowany w ramach Tydzień Filmu Niemieckiego 2022.

 

ZWIASTUN:

 

Bookmark and Share