kpb

The Humans

tytuł oryginalny: The Humans

reżyseria: Stephen Karam
aktorzy: Beanie Feldstein, Amy Shummer, Steven Yeun, Richard Jenkins

czas trwania: 108 min.
produkcja: USA 2021
premiera: 2022-10-11
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Pokaz specjalny

Film Independent 2022 - nominacja: Independent Spirit - Najlepsze zdjęcia (Lol Crawley)
Nowe Horyzonty 2022 - nominacja: Sekcja mBank Pokazy Galowe - Udział w sekcji (Stephen Karam)
MFF w Toronto 2021 - nominacja: Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne' ('Special Presentations') - Udział w sekcji (Stephen Karam)Kapitalny debiut Stephena Karama z plejadą gwiazd. W tym błyskotliwym komediodramacie o rodzinnym spotkaniu, podczas którego wszelkie tajemnice, napięcia i niesnaski przy świątecznym stole osiągają temperaturę wrzenia, występują: Amy Schumer, nominowani do Oscara Richard Jenkins i Steven Yeun, a także Beanie Feldstein.


Scenariusz filmu powstał na podstawie sztuki o tym samym tytule nagrodzonej prestiżową nagrodą Tony Award. Autorem sztuki oraz scenarzystą i reżyserem filmu The Humans jest nominowany do Pulitzera Stephen Karam.


The Humans to słodko - gorzki obraz rodziny, który wzrusza i bawi do łez, a momentami zaskakuje i wbija w oparcie fotela. Emocjonalny rollercoaster, który Karam serwuje widzom w czterech ścianach nowojorskiego mieszkania, zachwycił widzów i krytyków zdobywając 93% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes.


Gdy trzy pokolenia Blake’ów spotkają się przy jednym stole, właściwie nic nie idzie zgodnie z planem. Święto Dziękczynienia, które wspólnie spędzają w nowojorskim mieszkaniu, staje się okazją do złośliwych żartów i wbijania celnie bolesnych szpilek, budzących dawne niesnaski. Gdy z każdym kolejnym daniem atmosfera przy stole gęstnieje, a cięte riposty Blake’ów trafiają w coraz bardziej czułe miejsca, jeden z członków rodziny decyduje się na szczere wyznanie…


| Set inside a pre-war duplex in downtown Manhattan, The Humans follows the course of an evening in which the Blake family gathers to celebrate Thanksgiving. As darkness falls outside the crumbling building, mysterious things start to go bump in the night and family tensions reach a boiling point.


Prezentowany w ramach The Humans - pokaz specjalny.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share