kpb

Poprzednie życie

tytuł oryginalny: Past Lives

reżyseria: Celine Song
aktorzy: Greta Lee, Teo Yoo, John Magaro

czas trwania: 106 min.
produkcja: USA/Korea Południowa 2023
premiera: 2023-10-13
język: angielski, koreański
napisy: polskie
in English and Korean with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF w Berlinie 2023: udział w konkursie głównym
MFF Sundance 2023: światowa premiera
Złote Globy 2024 - nominacje: Najlepszy dramat, Najlepsza aktorka w dramacie (Greta Lee), Najlepszy reżyser (Celine Song), Najlepszy film nieanglojęzyczny, Najlepszy scenariusz (Celine Song)
BAFTA 2024 - nominacje: Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Teo Yoo), Najlepszy film nieanglojęzyczny (Celine Song, Christine Vachon, David Hinojosa, Pamela Koffler), Najlepszy scenariusz oryginalny (Celine Song)
Oscary 2024 - nominacje: Najlepszy film, Najlepszy scenariusz oryginalny (Celine Song)


Love story, która z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu, rozkochując w sobie widzów Sundance, Berlinale i fanów studia A24.

To na wskroś współczesny film, który goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością, uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek. Dokonuje przy tym niemożliwego: sprawia, że zakochacie się w każdym z trojga bohaterów.

In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee)  i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym.  W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem.  „Co by było, gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka.

Poprzednie życie przywołuje ducha trylogii Richarda Linklatera i najlepszych nowojorskich opowieści filmowych. Historii rozpiętej między Nowym Jorkiem  i Seulem, nowoczesną technologią i upragnionym dotykiem, wspomnieniami i teraźniejszością, towarzyszą echa buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem i duchowym wymiarem relacji. To nawiązanie jest nieprzypadkowe: reżyserka Poprzedniego życia pochodzi z Korei Południowej. Swój magiczny debiut, kolejny przebój od studia A24, okrzyknięty przez amerykańską krytykę „najlepszym filmem roku”, Celine Song osnuła wokół własnych wspomnień. W rezultacie powstała niezwykła historia o miłości, utraconych nadziejach i nowych szansach. I tej nieuchwytnej tęsknocie za poprzednim życiem, którą nosi w sobie każdy z nas.

| Nora and Hae Sung, two deeply connected childhood friends, are wrested apart after Nora's family emigrates from South Korea. Twenty years later, they are reunited for one fateful week as they confront notions of love and destiny.
ZWIASTUN:

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

 • Niedziela
  21 lipca Sunday July 21
 • Poniedziałek
  22 lipca Monday July 22
 • Wtorek
  23 lipca Tuesday July 23
 • Środa
  24 lipca Wednesday July 24