kpb

How to Have Sex

tytuł oryginalny: How to Have Sex

reżyseria: Molly Manning Walker
aktorzy: Mia McKenna-Bruce, Shaun Thomas, Lara Peake

czas trwania: 98 min.
produkcja: Wielka Brytania 2023
premiera: 2023-11-24
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

MFF w Cannes 2023 - wygrana: Przegląd Un Certain Regard - Najlepszy film (Molly Manning Walker)
MFF w Valladolid 2023 - nominacja: Złoty Kłos - Udział w konkursie głównym (Molly Manning Walker)
European Film Awards 2023 - nominacja: Najlepsza europejska aktorka roku (Mia McKenna-Bruce), Europejskie odkrycie roku - Prix FIPRESCI


Tak to robią dziewczyny! Energetyczny koktajl filmu imprezowego i poruszającego coming of age oraz intrygujący portret pokolenia Z. Świetnie zagrany i dynamicznie zrealizowany, opowiada o dojrzewaniu generacji, dla której seksualna swoboda oznacza jednocześnie wolność i ogromną presję. Czy w świecie, w którym sex & fun to mantra napędzająca sprzedaż, istnieje szansa na zbudowanie bliskości?

How to Have Sex w reżyserii 29-letniej Molly Manning Walker to obok Aftersun i Poprzedniego życia jeden z najlepszych kobiecych reżyserskich debiutów ostatnich lat. To opowieść o trzech dziewczynach, które w oczekiwaniu na wyniki szkolnych egzaminów jadą na greckie „wakacje życia”: bawią się do upadłego i zamierzają sprawić, by jedna z nich pozbyła się wreszcie dziewictwa. Wydawać by się mogło, że takich historii kino widziało już wiele: dzikie wakacje, dzika zabawa, dzikie pragnienia. Jednak ten słoneczny film o szalonym summer break niepostrzeżenie staje się opowieścią o pierwszych rozczarowaniach i inicjacji w mroczne strony dojrzewania. Manning Walker doskonale wykorzystuje female gaze i tworzy pełen empatii wiarygodny portret dziewczyńskości. W końcu girls just wanna have fun!

Film spotkał się w Cannes z entuzjastycznym przyjęciem widowni, krytyki oraz jury, które wyróżniło go główną nagrodą sekcji Un Certain Regard. Na pierwszym planie w roli Tary błyszczy Mia McKenna-Bruce (serial Wiedźmin, film Perswazje), która całkowicie zawłaszcza uwagę widza. How to Have Sex jest odważnym i empatycznym kinem, które ma szansę stać się przebojem i głosem pokolenia.

| Three British teenage girls go on a rites-of-passage holiday - drinking, clubbing and hooking up, in what should be the best summer of their lives.

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

 • Sobota
  2 grudnia Saturday December 2
 • Niedziela
  3 grudnia Sunday December 3
 • Wtorek
  5 grudnia Tuesday December 5
 • Środa
  6 grudnia Wednesday December 6
 • Czwartek
  7 grudnia Thursday December 7
 • * Uwaga! Seans w innym obiekcie.