kpb

Dogman

tytuł oryginalny: Dogman

reżyseria: Luc Besson
aktorzy: Caleb Landry Jones, Jojo T. Gibbs, Christopher Denham, Grace Palma

czas trwania: 117 min.
produkcja: Francja 2023
premiera: 2023-11-17
język: angielski, hiszpański
napisy: polskie
in English and Spanish with Polish subtitles

MFF w Wenecji 2023 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Luc Besson)

Luc Besson, którego filmy ukształtowały całe pokolenia, powraca z hitem na miarę swoich największych osiągnięć!

Czy psy można kochać bardziej od własnej rodziny? Douglas (Caleb Landry Jones) nie ma co do tego wątpliwości. Potworne tortury, którym poddany został jako dziecko przez fundamentalistycznie religijnych ojca i brata, zmieniły go na zawsze. Już jako dorosły Douglas szuka sprawiedliwości, tożsamości i miejsca dla siebie, eksperymentuje i chwyta dzień. Towarzyszą mu w tym wierne psy, które okażą się nie tylko lekarstwem na samotność, ale i świetnymi kompanami w walce z gangiem terroryzującym miasto…
 

Pokazywany w konkursie głównym na festiwalu w Wenecji Dogman to wielki powrót Luca Bessona, twórcy kultowego Leona Zawodowca, Wielkiego błękitu i Piątego elementu. Z kolei Caleb Landry Jones (Nitram, Trzy billboardy za Ebbing, Missouri), laureat Złotej Palmy w Cannes, daje popis aktorskiego kunsztu, zachwyca i hipnotyzuje rolą porównywaną do dokonania Joaquina Phoenixa w Jokerze.

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13886_1.jpg

Z okazji wejścia filmu na ekrany, w dniach 17-30 listopada w naszym Kinie odbędzie się zbiórka karmy dla psich podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Zbieramy dobrej jakości karmę, ręczniki, legowiska, zabawki czy akcesoria (smycze, obroże, miski), które możecie zostawić w specjalnie przygotowanym pojemniku na 1 piętrze Kina (Rynek Główny 27).| The incredible story of a child, bruised by life, who will find his salvation through the love of his dogs.

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

 • Sobota
  2 grudnia Saturday December 2
 • Niedziela
  3 grudnia Sunday December 3
 • Środa
  6 grudnia Wednesday December 6
 • Czwartek
  7 grudnia Thursday December 7