kpb

Priscilla

tytuł oryginalny: Priscilla

reżyseria: Sofia Coppola
aktorzy: Cailee Spaeny, Jacob Elordi, Dagmara Dominczyk, Ari Cohen

czas trwania: 113 min.
produkcja: USA 2023
premiera: 2024-02-09
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Złote Globy 2024 - nominacje: Najlepsza aktorka w dramacie (Cailee Spaeny)
MFF w Wenecji 2023 - wygrana: Puchar Volpi - Najlepsza aktorka (Cailee Spaeny)
MFF w Wenecji 2023 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Sofia Coppola)


Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę.

Oczami Priscilli Sofia Coppola opowiada o nieznanym obliczu najsłynniejszej love story – długich zalotach i burzliwym małżeństwie Elvisa i Priscilli, począwszy od okresu, kiedy Elvis stacjonował w Niemczech, aż po czas, kiedy zamieszkali w wymarzonej rezydencji Graceland.

To głęboko prawdziwa, zachwycająco czuła i subtelna historia młodej, zagubionej i naiwnej dziewczyny bez pamięci zakochanej w gwieździe rocka.

| When teenage Priscilla Beaulieu meets Elvis Presley, the man who is already a meteoric rock-and-roll superstar becomes someone entirely unexpected in private moments: a thrilling crush, an ally in loneliness, a vulnerable best friend.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share