kpb

Pianoforte

tytuł oryginalny: Pianoforte

reżyseria: Jakub Piątek

czas trwania: 89 min.
produkcja: Polska 2023
premiera: 2024-02-16
język: słoweński, polski, angielski, chiński, włoski, rosyjski
napisy: polskie, angielskie
in Slovenian, Polish, English, Chinese, Italian and Russian with Polish and English subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Millennium Docs Against Gravity 2023 - wygrane: Nagrody Publiczności - Nagroda Dokumentalna Warszawy (Jakub Piątek), Nagroda Publiczności Województwa Śląskiego (Jakub Piątek), Nagroda Specjalna - Grand Prix – Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni - wyróżnienie specjalne (Jakub Piątek), Nagroda za Najlepszy Film Polski - Nagroda Smakjam (Jakub Piątek)
Sundance Film Festival 2023 - nominacja: Udział w konkursie na najlepszy zagraniczny film dokumentalny (Jakub Piątek)
Orły 2024 - wygrana: Najlepszy film dokumentalny (Jakub Piątek)


Ogromne emocje i szansa, która zdarza się raz w życiu. W trakcie eliminacji jest ich 160, do finału trafia zaledwie 12 osób. Konkurs Chopinowski jest najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu na świecie. Odbywa się co pięć lat w Warszawie i biorą w nim udział największej sławy pianiści i pianistki. Na pierwszym planie w filmie Pianoforte znajdują się młodzi uczestnicy konkursu z różnych stron świata i ich marzenia.

Swoje życie od dzieciństwa podporządkowali grze na fortepianie i czują się gotowi, żeby stanąć do rywalizacji. Po raz pierwszy w historii mamy szansę obserwować ich zakulisowe katorżnicze przygotowania, ale towarzyszymy im także prywatnie, kiedy odsłaniają swoje barwne, niepokorne osobowości.

Niektórzy marzą o graniu w ulubioną grę na konsoli, inni w oczekiwaniu na werdykt spędzają bezsenne noce w warszawskich barach. Nieubłagane reguły konkursu sprawiają, że nie dla wszystkich znajdzie się miejsce na podium. To wciągająca opowieść o dojrzewaniu, buncie i muzyce w cieniu ogromnych oczekiwań.

Nowy film Kuby Piątka był hitem festiwalu Sundance i otrzymał Nagrodę Publiczności w czasie największego polskiego festiwalu filmowego - Millennium Docs Against Gravity.

| Young pianists take part in the legendary International Chopin Piano Competition. A unique chance of a lifetime, portrayed from backstage and set to Chopin's music.

Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2024
Tydzień 3: Jowisz.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

  • Poniedziałek
    15 lipca Monday July 15
  • Środa
    17 lipca Wednesday July 17
  • Czwartek
    18 lipca Thursday July 18