kpb

Furiosa: Saga Mad Max

tytuł oryginalny: Furiosa: A Mad Max Saga

reżyseria: George Miller
aktorzy: Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth, Alyla Browne, Tom Burke

czas trwania: 143 min.
produkcja: Australia 2024
premiera: 2024-05-24
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Wyczekiwany powrót do kultowego dystopijnego świata, stworzonego przez, nagrodzonego Oscarem genialnego George’a Millera, ponad 30 lat temu w filmach z serii Mad Max z Anyą Taylor-Joy i Chrisem Hemsworthem w rolach głównych.

Miller prezentuje teraz następną odsłonę cyklu, oryginalną i samoistną przygodę, ukazującą początki nieustraszonej postaci z nagrodzonego kilkoma Oscarami przeboju Mad Max: Na drodze gniewu.

Kiedy świat upada, młoda Furiosa zostaje uprowadzona z Zielonego Miejsca Wielu Matek. Wpada w ręce potężnej Hordy Bikerów, której przewodzi watażka Dementus. Po przebyciu Pustkowi porywacze docierają do Cytadeli, gdzie rządzi Wieczny Joe. Dwóch tyranów zaczyna walkę o władzę, Furiosa zaś musi przetrwać wiele prób, jednocześnie gromadząc środki, które pozwolą jej wrócić do domu. Oprócz wcielającej się w rolę tytułową Taylor-Joy i Hemswortha, w filmie występują także Alyla Browne i Tom Burke. Miller napisał scenariusz razem ze współscenarzystą filmu Mad Max: Na drodze gniewu Nico Lathourisem.

| The origin story of renegade warrior Furiosa before her encounter and teamup with Mad Max.

Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2024
Tydzień 3: Jowisz.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

  • Wtorek
    16 lipca Tuesday July 16